Uus võrdse kohtlemise volinik mõtleb noorte nõukojale

Liisa Pakosta

FOTO: Margus Ansu

Alates 3. oktoobrist on ametis soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta (45), kes täna hommikul kohtus Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilastega ja vastas nende küsimustele. Seejärel andis ta intervjuu Tartu Postimehele.

Gümnasistidega kohtumise algul ütlesite, et see on teie esimene loeng voliniku ametis. Mida teile andis tänane kohtumine?

Sain kinnitust, et koolinoored – ja ma arvan, et ka üliõpilased – on oluliselt paremini kursis diskrimineerimise teemadega, et neile on võrdne kohtlemine palju enesestmõistetavam kui vanematele põlvkondadele. Osa küsimusigi olid sellised, mida vanemad inimesed võibolla ei küsiks.

Ja selline huvi ja niisuguste teemade tähtsustamine on väga hea, seda tuleb ainult tagant utsitada. Ma olen isegi mõelnud, et tuleks teha noorte nõukoda võrdse kohtlemise voliniku juurde, pealegi on vanusega seotud diskrimineerimisohud mulle väga oluline teema.

Teise loengu pidas volinik täna Tartu katoliku hariduskeskuses ja kolmanda Soo puhkemajas Tartumaal sotsioloogiaüliõpilaste sügisakadeemias. Intervjuu Liisa Pakostaga ilmub esmaspäevases Tartu Postimehes.

Loe ka neid

Tagasi üles