Muusikali kõrval jääb mahti muuks muusikaks

Hanna-Liina Võsa

FOTO: SCANPIX

Vanemuises valmib muusikalide muusikali «Helisev muusika» lavastus. Pingsate proovide kõrval on jäänud ühel peaosatäitjal Hanna-Liina Võsal (pildil) aega, et tulla tartlaste ette ka kontsertidega.


Esimene neist on «Sügisballaad», kus laulja astub kuulajate ette koos saksofonist Lembit Saarsalu ja orelikunstnik Merle Kollomiga Tartu Jaani kirikus 6. novembril kell 18.

«Meie trio on unikaalse kõlapildiga kooslus,» ütles Kollom. «Oleme igas Eestimaa nurgas saanud suisa pisarsilmseid tänusõnu, Tartus oleme varem esinenud vaid korra, aastal 2004.»

Kontserdikavas on esindatud heliloojaid Mozartist Rannapini. Nende hulgas on ka Edgar Arro, kelle sünnist möödub märtsis 2011 sada aastat. Tema «Neljale eesti rahvaviisile» on teinud džässiliku seade Lembit Saarsalu.

Hanna-Liina Võsale meeldib «Sügisballaadi» puhul eelkõige see, et laulmist saadab koos saksofoniga pillide kuningas orel. «Tavaliselt ei ole võimalust teha pikka kontserti koos oreliga,» ütles ta.

Teine kontsert on hoopis teisest ooperist. Nimelt saab järgmisel nädalal müügiküpseks Hanna-Liina Võsa heliplaat. Esitluskontsertidest on üks Vanemuise väikeses majas jõulukuul, 16. detsembril.
 

Tagasi üles