Eakaid oodatakse registreeruma terviseolümpiale

Tartu Ülikooli spordihoones peetakse kuu aja pärast Emajõelinna eakate terviseolümpiat. Sellele oodatakse registreeruma neljaliikmelisi võistkondi alates 65 eluaastast.

Linnavalitsuse tervishoiuosakonna juhataja Sirje Kree märkis, et terviseolümpia on meeleolukas seltskondlik rahvaspordivõistlus, kus neljaliikmelised võistkonnad võistlevad täpsuses, osavuses ja kiiruses.

Ürituse eesmärk on aktiveerida ja motiveerida ka eakamaid tartlasi olema kehaliselt aktiivsed ja pakkuda neile võimalust omavahel võistelda, lausus Kree. Ta lisas, et võistlused ei ole keerukad ega nõua erilist ettevalmistust. Pigem on tegemist lõbusa meelelahutusega.

Terviseolümpial osalevatel võistkondadel tuleb enne registreeruda Tartu linnavalitsuse tervishoiuosakonna e-posti aadressil tho@raad.tartu.ee hiljemalt 9. oktoobriks. Registreerimisel teatada võistkonna nimi, võistkonna juhi nimi ja kontaktandmed (meiliaadress ja telefoninumber) ning võistkonna koosseis (ees- ja perekonnanimed, vanused). Võistkonna juht võib olla ise üks võistkonna liige. Vajaduse korral täpsustav teave tel 736 1322.

Võistkondade juhtidele on kavas korraldada enne terviseolümpiat infopäev. Olümpia ise on kavas 28. oktoobril kell 11-15. Oodatud on ka publik. Lisaks on võimalus käia tervisekontrollis ja nõustamisel ning mitmed asutused tutvustavad oma tervisetooteid. Terviseolümpiast osavõtt on kõigile tasuta.

Esimest korda peeti Tartu linna eakate terviseolümpiat 2013. aastal ning siis osales 10 neljaliikmelist võistkonda, 2014 aastal toimunud terviseolümpiast võttis osa juba 19 võistkonda.

Tagasi üles