Kulbilohus selgusid rallikrossimeistrid

Pildil rallikrossi Eesti meistrivõistluste esimene etapp Kulbilohu rajal.

FOTO: Piret Jaani

Laupäeval Elva lähistel Kulbilohu rajal peetud rallikrossi Eesti meistrivõistluste viimane etapp pani paika ka üldise paremusjärjestuse.

Korraldajate teatel oli sarja viimane võistluspäev põnev, sest enne etapi lõpptulemuste selgumist olid meistritiitlite saajad kõigis võitlusklassides veel lahtised. Etapile oli registreerunud seni suurim arv autosportlasi – 40.

Kõige konkurentsitihedamas klassis Super1600 oli hooaja viimasel etapil võidukas Siim Saluri, kes edastas finaalis Arvo Kaske. Kolmanda kohaga lõpetas esmakordselt Eesti MV sarjas kaasa teinud lätlane Eijss Oss.

Arvo Kasele tagas teine koht aga kindla eduga Andre Kure ees Super1600 klassis liidrikoha ning 2015. aasta meistritiitli. Siim Salurile kuulus kokkuvõttes pronksmedal.

Kõige tihedam oli konkurents enne viimast etappi klassis TouringCar, kus kaht kõrgemal kohal asuvat meest, Rommi Pukki ja Kalmer Vahti, lahutas vaid seitse punkti. Kalmer Vaht näitas Kulbilohus taas väga head minekut, startides ka finaali esikohalt. Finišilipu langedes oli aga esimene Margo Soomets, Vaht teine ja Rommi Pukk kolmas. Pukile piisas kolmanda koha punktidest, et saada sel aastal tagaveoliste klassis Eesti meistritiitel. Kalmer Vaht vahetas eelmise aasta esikoha teise koha vastu, Margo Soomets on tänavu pronksisel positsioonil.

Klassis SuperCar ootas Kulbilohu raja äärde tulnud publikut üllatus: Janno Ligur,  Eesti tuntuim rallikrossisõitja, kes tavapäraselt sõidab esiveolisel masinal, oli sel korral nelikveolise Ford Fiesta roolis. Ligur oleks nagu juba ammu sellise masina roolis istunud, tegi treeningringidest alates kiiret sõitu ja sõitis välja raja kiireima ringiaja. Norraka Andreas Bakkerudi ajale tegi ta 0,7 sekundiga tuule alla.

Senine sarja liider, esiveoliste masinate klassis Euroopa meistrivõistlustel esikohta hoidev lätlane Janis Baumanis pidigi hooaja viimasel etapil Liguri paremust tunnistama. Janno Ligurile Kulbilohust esikoht, Oliver Oberg teine, Ricardo Bortkevitš kolmas. Sarja kokkuvõttes läks Eesti meistritiitel siiski Lätti Janis Baumanisele, teise koha sai tänavu selles võimsate masinate klassis Ricardo Bortkevitš ja kolmanda Andri Õun.

Junior1600 klassis võitis nii hooaja viimase etapi kui ka Eesti meistritiitli Mihkel Varul. Hõbemedali pälvis Georg Orr, kes küll pidi tehnika purunemise tõttu võistlemise kõrgeima tiitli eest katkestama. Etapi lõpetas teise kohaga Robert Reinsalu, kes tagas sellega endale sarjas pronksmedali. Kolmas oli Kulbilohu etapil noorteklassis soomlane Sami-Matti Trogen.

Tagasi üles