Tartu Uus Teater kuulub artiklikogumiku järgi kolme parema hulka

Eesti teatriliidu vastutav sekretär Riina Viiding tänab kogumiku koostamise eest Ott Karulini.

FOTO: Kalev Saar

Teatrifestivali Draama raames esitleti täna Tartu ülikooli vanas kirikus artiklikogumikku «Teatrielu 2014», mille on koostanud Ott Karulin ja Kristel Pappel. Esitlusel raamatust arvustava ülevaate andnud Kadi Herkül rääkis muu hulgas, et artiklitest paistab kõige enam silma teatri NO99, Tartu Uue ja Von Krahli teatri loominguline tegevus.

«Teatrielu 2014» on rohkesti illustreeritud 425-leheküljeline teabe- ja arvamusrohke raamat.

FOTO: Kalev Saar

Raamatu on välja andnud Eesti Teatriliit ja Eesti Teatri Agentuur. Raamatu koostajad on seadnud endale eesmärgiks teha vahekokkuvõte ja püüda defineerida, kuidas mõistame aastal 2014 seda, mis peaks justkui olema iseenesestmõistetav: näitleja töö rolliga, lava- ja muusikalise kujunduse roll lavastuses, dramaturgia, tants.

Teatri põhitõdede teemadel arutlevad kogumikus Luule Epner, Liina Unt, Kerri Kotta, Anneli Saro ja Leenu Nigu. Lavastaja- ja trupiportreed on kirjutanud Madli Pesti, Meelis Oidsalu ja Pille-Riin Purje. Raamatus on ka Lea Tormise kirjapanek «Ühe eessõna tekkelugu» ning Hedi-Liis Toome kriitiline vaate statistika kogumise metoodikale. Kogumiku lõpus on mulluse aasta teatrikroonika, mille on koostanud Tiia Sippol.

Tagasi üles