L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu ülikool saab peagi neli uut dekaani

Risto Mets
, reporter
Facebook Twitter
Comments
TÜ peahoone
TÜ peahoone Foto: Margus Ansu

Täna kinnitasid valimiskomisjonid Tartu ülikooli nelja valdkonna dekaanide kandidaadid, kelle seast tehakse valik septembri lõpus ja oktoobri alguses ning nad asuvad ametisse 1. jaanuaril. Selleks ajaks korraldab ülikool ümber ka oma akadeemilised üksused, mis jätkavad tööd uues struktuuris nelja valdkonnana.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaaniks kandideerib filosoofiateaduskonna dekaan, Tartu ülikooli eetikakeskuse juhataja, praktilise filosoofia professor Margit Sutrop. Dekaan selgub 28. septembril, teatas ülikooli pressiesindaja.

Sotsiaalteaduste valdkonna dekaani ametikohale on kaks kandidaati: majandusteaduskonna dekaan, makroökonoomika professor Raul Eamets ning sotsiaal- ja haridusteaduskonna esindajana rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg. Dekaan valitakse 29. septembril.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks kandideerivad arstiteaduskonna residentuuriprodekaan, sisehaiguste propedeutika professor Margus Lember, arstiteaduskonna õppeprodekaan, meditsiinilise mikrobioloogia vanemteadur ja dotsent Tõnis Karki ning patofüsioloogia professor ja füsioloogilise genoomika juhtivteadur Sulev Kõks. Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan valitakse 30. septembril.

Loodus ja täppisteaduste valdkonna dekaaniks kandideerivad loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaan, keemilise füüsika professor Peeter Burk, ökoloogia ja maateaduste instituudi direktor, geoloogia vanemteadur Leho Ainsaar ning matemaatika-informaatikateaduskonna prodekaan, programmeerimiskeelte semantika professor Varmo Vene. Dekaani valimispäev on 1. oktoober.

Tartu ülikooli rektor Volli Kalm leidis, et kõik esitatud  kandidaadid on võimekad juhid. Kalm rõhutas, et uutel dekaanidel on ülikooli juhtkonna liikmeina ja valdkonna akadeemiliste liidritena oluline roll ja vastutus erialadevahelise ühistöö tugevdamisel ja ülikooli tasakaalustatud arengu juhtimisel.

Dekaanide valimiseks on moodustatud valimiskogud, kuhu kuuluvad valdkonna akadeemilised töötajad, kelle töökoormus õppejõu või teadustöötajana on vähemalt 20 tundi nädalas. Valimiskogude liikmeteks on ka üliõpilased.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles