Tartu Teerajajate allee ootab täiendust

Tasku kõrval lookleb Tartu Teerajajate allee.

FOTO: Kristjan Teedema

Tasku keskuse kõrval asuv ning kaugemas tulevikus ehk Raekoja platsini ulatuv Tartu Teerajajate allee ootab ettepanekuid, kelle jäljed silma paistvatest tartlastest vääriksid jäljerada täiendama.

Ettepanekuid, kes on oma töö või teoga andnud silmapaistvalt märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengusse, ootab Tasku keskus kuni 17. septembrini keskuse veebilehel või Tasku keskuse infoletis.

Tartu Teerajajate allee väärtustab Tartu arengusse panuse andnud inimesi ning innustab teisi astuma nende jälgedesse. 2010. aastal alguse saanud alleel on skulptor Bruno Kadaku poolt pronksi valatud jalajäljed. Senised teerajajad on Tartu Vaim, Andres Metspalu, Herta Elviste, Hannes Kaljujärv, Andrei Sõritsa, Jaan Kirsipuu, Hillar Palamets, Tiiu Sild, Tanel Laisaar & Marget Savisaar, Tiia Toomet, Ruut Hinrikus, Mart Noorma, Ülo Niinemets, Sirje Eomõis ja Evald Rooma.

Seoses keskuse kõrval käiva soojatrassi ehitusega on kõik alleele asetatud jalajäljed ajutiselt üles võetud ning need on Bruno Kadaku juures puhastamisel.

Teerajajate kandidaadid valib välja žürii rahvalt laekunud ettepanekute alusel. Žüriisse kuuluvad Tartu linnavalitsuse, Tartu ülikooli, Tartu Postimehe, Vanemuise, Tartu ülikooli kliinikumi, kaubandus- ja tööstuskoja, maaülikooli ning AS Estiko esindajad.

Rahva poolt pakutud kandidaatide seast valib komisjon välja vähemalt viis kõige silmapaistvamat kandidaati, kes seatakse üles avalikule hääletusele. Tänavu valitakse välja kaks teerajajat –  üks žürii poolt ning üks avaliku rahvahääletuse tulemusena.

Tagasi üles