Teatrihuviliste ette jõuab Vanemuise uus hooajakiri

Värske Rambi kaanepildil on Aivar Tommingas.

FOTO: Repro

Laupäeval jõuab teatrihuviliste ette Vanemuise värske hooajakiri Ramp, sedakorda kuues number. Ave-Marleen Rei koostatud paks ajakiri tutvustab põhjalikult vanemuislasi ning alanud hooajal etenduvaid lavastusi.

Seekord on Rambi kaanepildil Aivar Tommingas, kes tähistab oma 60. sünnipäeva ning on üle poole senisest elust pühendanud Vanemuise teatrile.

Oma koosolemise ja -töötamise loo räägivad Hayley Blackburn ja Silas Stubbs, Vanemuise balleti esipaar.

Noored ooperitenorid Reigo Tamm ja Rasmus Kull tõdevad intervjuus, et vaatamata omavahelisele professionaalsele konkurentsile on nende kahe kooslusest laval tekkivat löögijõudu raske ületada.

Intervjuust valgustaja Imbi Mälguga saavad lugejad teada, et teatris töötades oleks erinevate inimestega sujuvaks suhtlemiseks tegelikult vaja nii psühholoogipabereid kui ka diplomaadiharidust.

Lavastaja Ain Mäeots nendib intervjuus, et lavastamine on üksildane töö, sest nähtamatu joon näitleja ja lavastaja vahel on alati olemas.

Lisaks muule leidub tänavuses Rambis Vanemuise uue hooaja mängukava.

Vanemuise pressiesindaja Krista Leipsigi teatel jõuab hooajakiri Ramp otsepostitusena kõikidesse Eesti koolidesse ja raamatukogudesse ning septembri jooksul ligemale tuhandele Vanemuise sõbrale ka koju.

Rampi saab 2 euroga osta Vanemuise teatrimajades, samuti võetakse ajakiri levitamiseks kaasa ringreisidele.

Tagasi üles
Back