L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartumaal Kabina karjääris uppus mees

Risto Mets
Facebook
Comments
Kabina karjäär.
Kabina karjäär. Foto: Kalev Saar

Täna õhtupoolikul läks Tartumaal Kabina karjääris ümber paat, milles viibisid mees ja laps. Läheduses kalastanud inimesed tõid poisslapse veest välja, mees vajus aga kohe vee alla.


Väljakutse saabus häirekeskusele 16. oktoobril kell 16.20. Kohale saadeti päästjad Tartu, Tõrvandi ja Võnnu komandost ning Lõuna-Eesti päästekeskuse tuukrigrupp.

Enne päästjate saabumist tõid veekogul kummipaadiga viibinud kalastajad lapse veest välja. Samad inimesed näitasid päästjatele kätte umbakudse koha, kus õnnetus juhtus.

Tuukrigrupi liikmed tõid kell 18.17 kaldast umbes 30 meetri kauguselt ja nelja meetri sügavusest veest välja uppunud meesterahva. Ka põhja vajunud paat toodi kaldale. 

Lapse tervis on korras, kinnitas Lõuna-Eesti päästekeskuse valvepressiesindaja Arvi Uustalu.

Selgus seegi, et õnnetusse sattunutel ei olnud seljas päästeveste. Päästjad juhivad tähelepanu, et ohutu paadisõidu tagamiseks peab veekogul alati kandma päästevesti ning paadis peab olema ka päästerõngas.

Sel aastal on Eestis uppunud 92 inimest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles