Kuidas ära hoida, et me ei läheks seadustega lolliks: selleks et mitte solvata pagulasi, kehtestame, et ei tohi enam käia miniseelikuga, jõulupuud üles panna, sealiha süüa?
Margus Tsahkna: Meie asi on siin elada oma reeglite järgi, vastasel juhul ei ole meil mõtet siin Eesti rahvusriiki pidada. Selleks, et meil ei tekiks niisuguseid probleeme nagu teistes riikides, peame ise võtma kohe päris algusest saadik pagulasküsimuse enda kätte – meie ise otsustame ja teeme.
Probleemid on tekkinud suurtes riikides, kus on massiimmigratsioon. Meie immigratsioonipoliitika on olnud väga konservatiivne. Selle eest oleme saanud aastaid kottida igasuguste inimõigusorganisatsioonide käest. Nüüd sellest keegi enam ei räägi, sest meil on väga tulevikku vaatav immigratsioonipoliitika.
Samas ei tohi me paigutada pagulasi kuskile omaette, ühiskonnast eemale, et nad on paljukesi koos ja moodustavad getod, aga meie saame öelda, et meil probleemi ei ole. Tegelikult on probleem olemas, see kasvab ja lõpuks ei suudetagi sellega enam tegeleda. Minu üleskutse kõlab, et me ise suuname nad üle Eesti laiali, võtame nad oma kogukonda.
Oletame, et meile tulevad ema-isa, kolm last ja vanaema, aga maha jäi kaks poega, kellel on kummalgi kolm naist ja kaheksa last. Kas nemad võivad ka järele tulla?
Pevkur: Perekondade taasühinemiseks loetakse esimene ring üles- ja allapoole.
Tsahkna: Kui pojad on oma pere loonud, siis nemad ei lähe taasühinemise alla. Ja kui on mitu naist, siis saab kaasa võtta ainult ühe. See ei ole nali.