Talud avavad väravad ja laudauksed

Vilja Kohler
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pühapäeval on avatud talude päev.
Pühapäeval on avatud talude päev. Foto: Põllumajandusministeerium

Pühapäeval, 19. juulil võivad huvilised esimest korda peetaval üle-eestilisel avatud talude päeval uudistada ligi 150 talu ja põllumajandustootja majapidamist. Tartumaal võõrustavad külalisi nii looma- kui taimekasvatajad.

Päevaga on liitunud näiteks Eesti suurim farmikompleks Väätsa Agro, kus võib näha ligi 2000-pealist piimakarja, Eesti parim mahetootja 2014 Konju Mõisa talu, 2013. aasta parima mahetoote valmistaja Tammejuure talu ja Läänemeresõbralik põllumajandustootja 2013 Saidafarm.

Tartumaal ootavad külalisi Kambja vallas Andre farm ja Metsa talu, Võnnu mahetalu, Nõo vallas tegutsev Luke farmimeierei ja Soone farm, Puhja valla Sääniku talu ning Annikoru teraviljakeskus Konguta vallas.

Rannu vallas on avatud Kiviranna puhkemaja, Jõesuu turismitalu, Marjasoo talu, Väike Rootsi talu ja järvemuuseumi uksed. Mõistagi on avatud talude päeval kõik oodatud ka Ülenurmel asuvasse põllumajandusmuuseumi.  

Tartu Agro Rahinge farmi saavad külastada vaid põllumeeste bussiga Tartumaa piimatootjatega tutvuma sõitvad inimesed. Paraku on avatud talude päeva kodulehe andmetel Tartumaal sel päeval tiirutava bussi kohad juba täis.

Avatud talude nimekirja ja kontaktid leiab aadressilt www.avatudtalud.ee.

Avatud talude päeva korraldavad põllumajandusministeerium ja maamajanduse infokeskus koostöös Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu, Järva Arengu Partnerite ja Lõuna-Järva Koostöökoguga.

Päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa maaelu arengu põllumajandusfondist.

Märksõnad

Tagasi üles