Tartu Ülikool alustab taas valge klaveri kontserdisarja

Tanel Joamets Tartu Ülikooli aulas musitseerimas valgel klaveril.

FOTO: Sille Annuk

Pianist Tanel Joamets annab kolmapäeval, 13. oktoobril avalöögi Tartu Ülikooli aulas peetavale valge klaveri kontserdisarjale. Ettekandele tulevad Wolfgang Amadeus Mozarti helitööd.


Ülikooli pressiesindaja teatel on kavas Mozarti teosed sooloklaverile adagio h-moll KV530, variatsioonid C-duur KV265, sonaat F-duur KV494/533 ning kvintett klaverile, oboele, klarnetile, fagotile ja metsasarvele Es-duur KV452.

Esinevad Tanel Joamets klaveril, Margus Vahemets klarnetil, Anna Sulitšenko oboel, Jan Pentšuk metsasarvel ja Kulvo Tamra fagotil.

Tanel Joametsa hinnangul on Mozarti muusika mitmetahuline, peenekoeline ja graatsiline, tema tundeväljendustes on sügavat õrnust, mõnikord nukrust ja valugi.

«Ise ütles Mozart, et muusika peab alati ja igas olukorras haarama oma iluga. Ettekandmisele tuleva klaverikvinteti esmaesituse järel 1784. aastal ütles Mozart aga oma isale, et ilmselt on see on parim asi mida ta oma eluajal kirjutanud on,» märkis Tanel Joamets.

Joamets ise on tuntud aktiivse interpreedina, kes lisaks igaaastastele Venemaa kontserttuuridele esinenud ka Saksamaal, Inglismaal, Austraalias, Kanadas ja Soomes.

Tagasi üles