T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Anu Raua töid näeb põllumajandusmuuseumis ja Uhti kõrtsis

Risto Mets
, reporter
Anu Raua töid näeb põllumajandusmuuseumis ja Uhti kõrtsis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Ülenurme vallas saab peagi kahes kohas vaadata tekstiilikunstnik Anu Raua näitust «Maaga seotud». Teisipäeval, 30. juunil kell 14 avatakse Eesti Põllumajandusmuuseumis ja samal päeval kell 15 Uhti kõrtsis väljapanek Raua uuematest ning vanematest gobelään- ja nöörvaipadest ning samuti vaibakavanditest.

Põllumajandusmuuseumi teatel on Anu Raud kujundanud avalikke ruume kaunistavaid teoseid, nende hulgas kaheksast vaibast koosneva seeria Tartu Jaani kirikule aastal 2007. Tal on olnud rohkelt isiknäitusi nii kodu- kui välismaal.

Raua «Emapuu» (1995) on eesti rahva kingitus ÜRO-le ja see asub maailmaorganisatsiooni peakorteris New Yorgis, kirjeldas põllumajandusmuuseumi näituste ja muuseumipedagoogika osakonnajuhataja Janne Vaabla.

Loomingulise tegevuse kõrval on Raud olnud sotsiaalselt aktiivne nii Heimtali koduloomuuseumi hoidjana kui ka Heimtali rahvakunstilaada korraldajana. Heimtali muuseumi kogud ja hoone kinkis Anu Raud 2009. aastal suurejoonelise ja väärtusliku annetusena Eesti Rahva Muuseumile. Vabariigi president Lennart Meri hindas Anu Rauda kui rahvuslike kunstitraditsioonide head hoidjat Valgetähe III klassi teenetemärgiga.

Näitus «Maaga seotud» jääb Eesti Põllumajandusmuuseumis ja ka Uhti kõrtsis avatuks kuni 10. augustini.

Märksõnad
Tagasi üles