L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lina tänava haiglakompleksi planeering jõuab jälle avalikustamisele

Facebook
Comments
Pildil Lina tänav. Illustreeriv foto.
Pildil Lina tänav. Illustreeriv foto. Foto: Margus Ansu

Pikalt kaalutud Lina tänava ajaloolise haiglakompleksi detailplaneering jõuab avalikule arutelule suve lõpul, muutuvad miljööala piirid, tuleb uusi maju, vanu nii taastatakse kui lammutatakse.

Volikogu otsustas saata avalikule väljapanekule Lina tn 4, 6, 7, 8, 9, 11 ja Aleksandri tn 32 krundi detailplaneeringu uue lahenduse, mis jagab ala kruntideks ning annab ehitusõiguse uute elamu- ja ärifunktsiooniga hoonete püstitamiseks. 

Detailplaneering hõlmab Karlova linnaosas Aleksandri tänava miljööväärtusega piirkonnas ligi 19,3 hektari suurust ala, kus asub möödunud sajandi algul ehitatud nakkushaigla hoonegrupp. 

Planeering jagab ala seitsmeks krundiks. Ajalooline haiglakompleks Lina tänava ja hoonegrupi peahoone Lina 6 vahel tuleb säilitada tervikuna, hooned restaureeritakse. 

Aleksandri tänava äärde on lubatud rajada uued majad, mis peavad järgima tänava hoonestuse väljakujunenud ehitusjoont ja mahtusid. Lina tänavast äärelinna suunas on kavas olemasolevate hoonete asemele uute ehitamine, Turu tänava äärde on planeeritud kaks sealse hoonestuse mahtudest lähtuvat kuni viiekorruselist hoonet. 

Planeering annab võimaluse ka lasteaia rajamiseks.

Planeeringus tehakse ettepanek muuta miljööväärtusliku ala piiri ning arvata sellest välja Lina tänavast lõuna poole jääv ala, seal asuvad Lina 7, 9 ja 11 hooned on linnavalitsus lubanud lammutada.

Nende lammutamise vajalikkus on IRLi esindaja Jüri Kõre sõnul küsitav, sest kaugelt mitte kõik ehitusekspertiisid ei pea seda täiel määral vajalikuks.

Detailplaneering oli esimest korda avalikustamisel 2011. aasta sügisel. Toona pälvis planeeringulahendus kodanikeühenduste suurt vastuseisu, mistõttu planeeringu koostamine seiskus uute lahenduste ja kompromisside otsimiseks. Praeguse lahenduse juures on kodanikeühenduste ettepanekuid osaliselt arvestatud ja planeeringu põhilahendust on muudetud. 

Planeeringu vastuvõtmist toetas 25, vastu oli 5 volikogu liiget. 

Lina tn 4, 6, 7, 8, 9, 11 ja Aleksandri tn 32 krundi detailplaneeringu avalik väljapanek on 28. juulist kuni 8. septembrini linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3). 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles