Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Uus vallavanem esitas lahkumisavalduse

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Piirissaare vallavanem Liina Miks on 1993. aastast Piirissaarel üheksas vallavanem. Enne teda on sama tööd teinud Andrei Leškin (1993–1996), Peep Tambet (1996–2002), Maria Korotkova (2002–2004, astus tagasi), Kalju Sakk (2004–2005), Filimon Kuznetsov (2005–2009), Maria Korotkova (2009–2011, astus tagasi), Siim Avi (2011–2013) ja Jelena Umbleja (2013–2014). | FOTO: Vitali Trots

Mullu sügisel Piirissaare vallvanemaks valitud Liina Miks esitas hiljuti volikogu esimehele lahkumisavalduse, soovides ameti maha panna hiljemalt mai keskel. Kõik on korras, kinnitas Piirissaare vallavolikogu esimees.

FOTO: TPM

Piirissaare vallavolikogu valis Liina Miksi vallavanemaks eelmise aasta 15. oktoobril. Pool aastat hiljem, 15. aprillil kirjutas uus vallvanem volikogu esimehele lahkumisavalduse, milles ta palus end ametist vabastada hiljemalt 15. maiks. Mis juhtus?

«Ei midagi, ta mõtles ümber, kõik on hästi,» vastas Piirissaare vallavolikogu esimees Fjodor Korotkov.

Olukord muutus

«Minu lahkumisavaldus oli tõsine soov, nalja ma ei teinud, kuid selle esitamisest saadik on olukord muutunud,» ütles Piirissaare vallavanem Liina Miks. «Ütleme nii, et kui volikogu esimees nüüd eelarvele alla kirjutab, siis on see teema lukus ja jätkan vallavanemana.»

Ta lisas, et ei soovi hakata musta pesu ajalehes pesema, kuid möönis, et selle aasta eelarve oli üks väga suur põhjus, miks ta kavatses ameti maha panna. «Esialgu oli eelarve tulude pool täiesti kinnitamata, volikogu oli kinnitanud vaid kulude poole,» rääkis vallavanem. «Kulude summa oli absurdne, eelarve oli igat pidi miinustes. Selgitasin neid puudusi volikogule põhjalikult, minu märkused võeti kuulda ja tehti korrektiivid.»

Nädalapäevad pärast lahkumisavalduse esitamist suurendas Piirissaare volikogu vallavanema palka, senise 546 euro asemel kuus on see nüüd tagasiulatuvalt 1. märtsist 700 eurot kuus. Liina Miks möönis, et ka see otsus aitas ümbermõtlemisele kaasa. «Palk oli samuti üks põhjus, mis mind lahkumisele kallutas,» märkis ta. «Mu esimene palk polnud ju miinimumpalgast palju suurem, samas on siin tööd väga palju.»

Palju nüansse

Vallavanem kordas, et ei taha ajalehes vallavalitsuse ja volikogu suhteid pikemalt lahata. «Eks näis, kaua mul üldse lastakse seda tööd teha,» ütles Liina Miks. «Volikogus on kaks leeri, neli häält kolme vastu. Pilt on siin saarel kirju, erinevaid nüansse tuleb üha juurde. Selles ametis pole mul päevagi rahu.»

Volikogu esimees Fjodor Korotkov kinnitas, et volikogu ja vallavanema suhted on korras. «Suhted on normaalsed, elada võib,» ütles ta. «Oleme Piirissaarel alati vaikselt elanud ja töötanud, nii on ka nüüd. Tegeleme praegu kõvasti valla üldplaneeringuga.»

Tagasi üles