Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Supilinn peab maha suure tänavafestivali

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
XII Supilinna päevad Tartus. | FOTO: Kristjan Teedema

Tänavustel Supilinna päevadel on kavas juba tavaks saanud üritused, nagu Raekoja platsil linnakodanikele tasuta supi jagamine ja koristustalgud. Täna algav festival toob aga ka palju uut, näiteks katsetatakse tänavafestivali vormi.

Kuigi tegemist on Supilinna päevadega, on need aastaid kasvanud üle linnaosa piiride ehk festival pole mõeldud ainult supilinlastele, vaid osa võtma oodatakse kõiki, kes soovivad kaasa lüüa, rääkis tänavuste Supilinna päevade peakorraldaja Kristiina Praakli.

Selle aasta uuenduseks on kaks lava: pealava Kartuli ja Oa tänava nurgal kiigeplatsil ning lisaks veel lava Emajõe tänaval. Nädalavahetusel võetaksegi Emajõe tänav täielikult jalakäijate kasutusse, et esimest korda pidada linnaosapäevadel üks suur tänavafestival.

Praakli jaoks on selle aasta linnaosapäevadel kaks tähtsat märksõna. «Esiteks, korraldada tõeline tänavafestival. Teiseks, tuua ühel päeval kokku võimalikult palju Tartu kultuurikooslusi, kes üksteist täiendaksid,» ütles ta.

Tänavune uuendus on ka vaba lava, mis on mõeldud neile, kes tegelevad loominguga, kuid pole veel leidnud võimalust avalikult üles astuda.

Kogu pere festival

Kuigi ametlikult avatakse festival alles laupäeval, pakub nädal nii supilinlastele kui ka teistele huvilistele mitmesugust tegevust alates linnaosa ajalooga tutvumisest kuni sportimiseni välja.

Nädala alguses saavadki kõik lähemalt linnaosaga tutvuda. Täna pärastlõunal on näiteks fotoretk, mille teema on arhitektuur. Retkel mööda linnaosa õpetatakse, kuidas pildistada Supilinna ja selle arhitektuuri. Seejärel saab osa konnatiigi ja Jänese matkaraja ekskursioonist, kus tutvustatakse kõike seda, mida on võimalik Supilinna loodusest leida.

Jalutuskäik Remsuga

Teisipäeval juhib kirjanik Olev Remsu kirjanduslikku jalutuskäiku, kus räägib oma raamatutegelastest ning sellest, millised paigad on talle mõtteainest pakkunud. Õhtul vestlevad Kikerkohvikus Olev Remsu ja Mika Keränen teemal, mis neid inspireerib Supilinnast kirjutama.

Supilinna päevad on kogu pere üritus ja tänavu pööratakse palju tähelepanu kõige noorematele.

Näiteks saavad lapsed kätt proovida mitmesuguses kunstilises tegevuses, näiteks võivad meisterdada puidust pille ning täita joonistamis- ja voltimisülesandeid. Lastele tuleb ka võistluslik aardejaht, kus festivalialal läbitakse mitmeid punkte, millest igaüks annab vihje järgmisele.

Laupäeval on kõigil aga võimalus olla filmimise juures, sest kavas on kontsert-performance «Silver Sepp tuleb tänavale», mida näidatakse ka Eesti televisiooni muusikasaates «MI».
--------------------

14. Supilinna päevad

• 20.–26. aprillini.

• Kaks lava.

• Bändid, sportlik tegevus, töötoad, koristustalgud, ekskursioonid jne.

• Ametlik avamine laupäeval.

• Traditsioonilised üritused:

23. aprillil kl 18 koristustalgud,

24. aprillil kl 12 Raekoja platsil supi jagamine, kl 17.30 parima maja märgi kätteandmine.

• Programm ja lisainfo: supilinn.ee/supilinna-paevad.

Tagasi üles