Tartus vahetuvad volikogu esimees ja abilinnapea

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Pildil Tartu linnavolikogu esimees Aadu Must.

FOTO: Kristjan Teedema

Keskerakonna nimekirjas riigikogusse valitud Tartu volikogu esimees Aadu Must otsustas minna parlamenti ja see toob linna juhtimises kaasa mitmeid muutusi.

Vladimir Šokman.

FOTO: Margus Ansu

Tartu abilinnapea Artjom Suvorov.

FOTO: Margus Ansu

«Pärast pikki arutelusid oli otsus, et Must läheb Tallinna,» ütles Aadu Must Tartu Postimehele. Tema sõnul langes otsus kolmapäeval. «Tartus näikse olevat sisse tallatud rajad, koalitsiooni töö on üsna tasakaalus. Võiks öelda, et on, ja võib ka loota, et jätkub stabiilne töö. Seevastu Tallinnas on erakonna mitmed juhtivad jõud üritanud mind veenda ja ära veennud, et seal on ridade tugevdamist ja kogenud inimesi rohkem vaja.»

Must sõnas, et paratamatult mõjutas otsuse langetamist Edgar Savisaare haigestumine, mis sunnib teisi tugevamini töötama. «Selle taustal on erakonna juhatuse liikmed mind jõuliselt veennud Tallinna asuma.»

Aadu Musta volitused Tartu volikogu liikmena peatuvad pärast riigikogus vande andmist tuleva nädala algul.

Must, kes on ka Keskerakonna Tartu piirkonna juht, ütles, et piirkonna juhatuse meelest oleks optimaalne kutsuda linnavalitsusest tagasi volikokku Vladimir Šokman, kellest võiks saada volikogu esimees. Šokman oli volikogu esimees ka 2011. aastal 14. aprillist 11. maini Reformierakonna, Keskerakonna ja Rahvaliidu koalitsiooni viimastel päevadel.

Sotsiaalvaldkonna abilinnapea kandidaadiks pakub Keskerakond Artjom Suvorovit, kes praegu on volikogus arengu- ja planeerimiskomisjoni aseesimees ning töötab Reinu Toidukaupade tootmisjuhina. Suvorov kinnitas valmidust asuda tööle linnavalitsuses.

Volikogu järgmine plaanijärgne istung on 16. aprillil.

Volikogus on tulemas riigikogu uue koosseisu töö alguse tõttu mitmeid muutusi.

Tartu volikogu liikmeks saab Keskerakonna nimekirjas valitud, kuid praegu IRLi kuuluv Aivar Riisalu, mis tähendab Aleksandr Litvinenko lahkumist. Musta lahkumine toob ta asendusliikmena volikogusse tagasi. Kui Šokman linnavalitsusest tagasi astub, kaotab Litvinenko jälle koha, kuid ta naaseb volikogusse, kui Suvorov kinnitatakse abilinnapeaks. «Kõik sõltub toimingute järjekorrast,» ütles Tartu linna valimiskomisjoni esimees Jüri Mölder.

Volikogusse naasevad ka IRLi saadikud Ene Ergma ja Peeter Laurson, mistõttu lõpevad Avo Rosenvaldi ja Kaspar Koka volitused.

Volikogus võib sel kevadel tulla veelgi muutusi, sest 1. maini volitused peatanud Teet Jagomägi (IRL) ei ole teatanud soovist volituste peatamist pikendada. Sel juhul peab volikogust lahkuma Toivo Maimets.

Tagasi üles