Võsalõikaja peab raha tagasi maksma

Piirissaarel taastatavatel luhaniitudel on mahavõetud võsa koristamata ja tüügastest kasvab jõudsalt peale uus võpsik. «See on nüüd täiesti läbipääsmatu ala,» ütles Piirissaare vallavanem Maria Korotkova.

FOTO: Maria Korotkova

Piirissaarel poolesaja hektari võsast puhastamiseks riigilt ettemaksu saanud firma STekspert peab keskkonnaametile suure osa rahast tagastama, sest töö on lõpetamata.


Piirissaarel tegemata töö eest nõuab keskkonnaamet osaühingult STekspert tagasi 285 000 krooni. Raha peaks firma tagastama homseks, 17. septembriks.

«Me ei saanud STeksperdi juhi Suune Tihasega kaua aega ühendust, saatsime tagasimaksenõude tähitud kirja ja elektronkirjaga,» rääkis keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni looduskaitse juhtivspetsialist Kaili Viilma. «Lõpuks helistas ta meie maahooldusspetsialistile ja ütles, et on Soomes, ning lubas nõude vaidlustada.»

Riigilt veidi enam kui 400 000 krooni ettemaksu saanud STekspert pidi Piirissaarel taastatavatelt luhaniitudelt võsa maha võtma ja ära koristama juba 2008. aasta novembri lõpuks.

Kuid firma juht Suune Tihane palus mitmesugustel põhjustel mitu korda ajapikendust, viimane tähtaeg oli selle aasta 16. august. Siis oli STeks-pert nõuetekohaselt puhastanud – võtnud võsa maha ja viinud ära – 15,29 hektarit.

Võsa on maha lõigatud, aga koristamata 29,84 hektarilt. Võsa kasvab endiselt 4,77 hektaril.

Nüüd peab keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regioon töö lõpetamiseks läbirääkimisi kahe firmaga. «Kui STeksperdi tagasimakse laekub õigeks ajaks, siis saame Piirissaarel võsa kiiresti ära koristatud,» ütles Kaili Viilma. «Kui firma aga nõude kohtus vaidlustab, tuleb otsida uut raha ja kõik võtab kauem aega.»

Tagasi üles