Moeetenduse finalistid üllatasid nutikusega

Aime Jõgi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Moeetendus Antoniuse õues. Illustreeriv foto.
Moeetendus Antoniuse õues. Illustreeriv foto. Foto: Kristjan Teedema

Antoniuse moeetenduse konkursile laekus 45 kavandikomplekti, millest valiti välja 14 moe- ja 4 aksessuaarikollektsiooni.

Antoniuse moeetenduse loovjuhi moedisainer Triinu Pun­gitsa sõnul andis tugevat tooni suund minimalismi, puhtuse ja harmoonia poole.

«Teiseks tugevaks mõjutajaks oli mängulisus – olgu selleks siis lõikeliste lahendustega katsetamine või digiprindi vahendite kasutamine ja süvenemine mustrite maailma,» selgitas ta. «Tähelepanuväärne oli suund isikupära ja kantavuse poole. Varasemast rohkem on tähelepanu pööratud ka meestemoele. Aksessuaaride kategoorias üllatasid nutikad kotikollektsioonid ning intrigeerivad kehaehted.»

Sõnumiga moed

Tallinna ettevõtlusinkubaatori juhatuse liikme ja žürii liikme Anu Lõhmuse sõnul rõõmustasid võistlustööd tedagi.

«Kindlasti aitas sellele kaasa Antoniuse moeetenduse kui noorte disainerite ja uute brändide konkursi maine ning väga selged kriteeriumid võistlustöödele, sealhulgas tehniliste kavandite esitamise nõue,» rääkis ta. «Tööde hindamine oli puhas rõõm ning minule kui moearmastajale ja asjatundjale suuresti inspireeriv.»

Lõhmus lisas, et seekordsete tööde iseloom kõneles sellestki, et mood ei ole ainult hooajatrendid, vaid sügavama sõnumiga kunstilooming, mis on võimeline peegeldama kandja isiksust ning koguni maailmavaadet.

Head auhinnad

Finalistid astuvad üles 12. juunil Antoniuse õuel atraktiivsel moeetendusel.

Parimaid disainereid ootavad ahvatlevad auhinnad: moekollektsiooni peapreemia on 1000 eurot, aksessuaarikollektsioonide peapreemia 500 eurot.

Võidukollektsioon saab lisaks esitlusvõimaluse 2015. aasta septembris Eesti EXPO moeväljapanekul Milanos.

Žürii koosseisu kuulusid Marit Ahven, Kristina Herodes, Xenia Joost, Kätlin Kaljuvee, Tiina Kruus, Anu Lõhmus, Aet Ollisaar, Teele Peets, Triinu Pungits, Karin Rask, Aljona Sokolovskaja, Auli Solo, Liisa Soolepp, Tiia Teppan, Vilve Unt ja Tiiu Vitsut. Välisliikmetest osalesid Soome disainerid Marjut Uotila ja Milla Kettunen.
---------------------------

Antoniuse moeetenduse finalistid

• Moekollektsioonide kategoorias: Diana Arno, Arno Fas­hio­ni «Alkonost»; Evelin Kägo, «Space»; Johanna Nurm, #jo­nurm Spring Summer 2015; Kairi Lentsius, «CUT IN»; Katrina Kaubi, «Võnked»; Kertu Lepasaar ja Katarina Klett, «Kilp»; Kristiina Feldmann, «A Lesson in Balance. The Grid»; Kätrin Avarmaa, «Summerfestival»; Küllike Tuvikene, «Got to Dash»; vi, «Aren’t your clothes saying too much about you?»; Marlis Lucila Piir­salu, k00d.ee «Organica»; Me­rilin Andre, «Living Patterns»; Tauri Västrik, «How many levels do U need»; Teele Koel, «Beyond the Horizon»

• Aksessuaarikollektsioonide kategoorias: Anni Ansmann ja Jane Ansmann, «DERMA­trophy»; Anu Kaelusoo, «1=6»; Gerda Retter, Helene Sepp, Erika Kool, Kaari Sib­rits, Egle Jaago ja Liis Tur­nau, «Manivald»; Liisi Joala ja Triin Hellat, «Nädalalõpuks maale»

• Finalistid astuvad üles 12. juunil Antoniuse õuel.

Tagasi üles