Lapsed võistlevad suurel seiklusel

Cool D

FOTO: AFP / Scanpix

Üle 1500 lapse koguneb 16. septembril Tartus, Tallinnas ja Pärnus seiklusmängule «Suur semu seiklus», kus kuus paremat klassi saavad auhinnaks kahepäevase klassiekskursiooni.


Mittetulundusühing G4S Noorteklubi korraldab kolmandat aastat seiklusmängu «Suur semu seiklus», mis toob igas linnas kokku sadu noori, et pakkuda neile seiklusspordi võimalusi, praktilisi teadmisi ning meelelahutust värskes õhus. Mängust osavõtt on lastele tasuta.

Lastel tuleb läbida kaardi järgi looduses orienteerudes kontrollpunkte ja lahendada võistluse lõpus igast punktist saadud vastuse abil õpetliku sisuga mõistatus.

Sellel aastal on oodatud võistlema lapsed kahes vanuserühmas: 3. ja 4. klass ning 5. ja 6. klass.

Võistlusrajale lähevad lapsed kolme- kuni neljaliikmelistes tiimides, kuid auhinnaarvestuses läheb kirja kogu klassi tulemus. Mõlemas vanuserühmas on igas linnas peaauhinnaks välja pandud kahepäevane seiklusrikas klassiekskursioon.

Seiklusmängu «Suur semu seiklus» koostööpartnerid on haridus- ja teadusministeerium, politsei- ja piirivalveamet, Eesti kaitsevägi, Kaitseliit, päästeamet ning maksu- ja tolliamet.

Pärast seiklusmängu lõppu on lastel võimalik jälgida jõustruktuuride põnevaid ja õpetlikke esinemisi ning tutvuda nende ametkondade tööga.

Seiklusmängu juhivad tuntud muusikud: Tartus Cool D, Tallinnas Genka ja Pärnus Mikk Saar.

«Suur semu seiklus» tuleb Tartus Toomemäel, Tallinnas Männi pargis ning Pärnus rannapargis.

Orienteerumismäng algab homme kell 15 ja lõpeb umbes kell 18. (TPM)
 

Tagasi üles
Back