Tartu Maarja kooli bussijuht valiti parimate koolibussijuhtide hulka

Koolibuss.

FOTO: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Sel laupäeval kogunevad maanteemuuseumisse Varbusel Eestimaa parimad koolibussijuhid, nende hulgas ka Tartu Maarja Kooli bussijuht Mati Sõrmus - lõpetatakse konkurss "Märka koolibussijuhti".

Maanteemuuseumi ja Õpetajate Lehe korraldatud konkursile laekus 53 ettepanekut 14 maakonnast. Ettepanekuid tegid nii koolijuhid, õpetajad, omavalitsused kui õpilased ise.  Neis tõsteti esile enim juhtide professionaalsust ja tähelepanelikkust turvalisuse tagamisel liikluses, aga ka bussijuhi iseloomuomadusi, mis näitavad, et bussijuhi töö on palju rohkemat kui pelgalt roolikeeramine.

„Küll võetakse laste sünnipäevadel bussis laul üles, tänavanurgalt korjatakse peale hilisemad ärkajad, halva ilmaga saavad bussi peale ka külamemmed ning õnnetuse korral antakse kiirelt esmaabi,“ loetles maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner.

Ettepanekute seast valis žürii välja seitse enim eeskuju väärivat bussijuhti. Parimateks valiti Osula ja Sõmerpalu põhikooli ning Sõmerpalu lasteaia bussijuht Kalle Kreevald, Mati Sõrmus (Tartu Maarja kool), Margus Laidmets (Oru kool), Igor Raju (Varstu lasteaed Sipelgas, Krabi kool), Sirje Karus (Oru põhikool), Vello Remmel (Surju põhikool) ning Aivar Saarpere (Käru põhikool).

Tagasi üles