Noored kergejõustiklased olid A- ja B-klassi võistlustel edukad

Signe Ivask
Margit Kalk.
Margit Kalk. Foto: Erakogu

Lasnamäe Kergejõustikuhallis 17.–18. jaanuaril aset leidnud Eesti A- ja B-klassi kergejõustiku meistrivõistlustel näitasid Tartu Kalevi sportlased väga head taset.

Eesti A- ja B-klassi kergejõustiku meistrivõistluste esimese võistluspäeva säravamad tulemused tegid Margit Kalk teivashüppes – 3.80, Johannes Erm kolmikhüppes 15.09 ja Sander Moldau (Rakvere KJK Vike) teivashüppes - 4.70. Kõik nimetatud tulemused ületavad ka suvise noorte maailmameistrivõistluste normatiivi.

Teise võistluspäeva säravaimad tulemused tegid A-vanuseklassis Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) kaugushüppes tulemusega 7.35 ning B-klassi tüdrukute 200m jooksus Lishanna Ilves (Rakvere KJK Vike) ajaga 25,95.

Hausenbergi kaugushüppetulemus ületab ka juulikuus Kolumbias peetava noorte MM-i normatiivi (7.25).

Lisaks kaugushüppele võitis Hausenberg ka 60m tõkkejooksu, kus sai kirja aja 8,07. Teise koha sai Sten Ander Sepp (Audentese SK) tulemusega 8,17.

Teivashüppe võidu kõrvale teenis Margit Kalk (Tartu SS Kalev) esikohad neidude A-klassi kaugushüppes tulemusega 5.68 ja 60m tõkkejooksus ajaga 8,80. Kolme alavõiduga oli Margit Kalk ka tänavutalviste noorte kergejõustiku meistrivõistluste edukaim sportlane.

Tõkkejooksu võitja selgitamiseks tuli siiski appi võtta sekundituhandikud, kuna ka Johanna Ilvesele (Rakvere KJK Vike) näitas ajavõtusüsteem aega 8,80. Tõkkejooksu hõbemedali kõrvale teenis Johanna Ilves veel 300m jooksu võidu ajaga 41,36.

Kiired ajad joosti ka noormeeste A-klassi 300m jooksus, kus võitjaks tuli Kristjan Joosep (Tartu SS Kalev) ajaga 35,36, sama ajaga kuulus teine koht Johannes Ermile (SK Leksi 44).