Pildid: Obinitsa kuulutati soome-ugri kultuuripealinnaks

, praktikant
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna kuulutati Setomaal Obinitsa külakeskuses välja soome-ugri kultuuripealinn 2015, milleks on ligemale 170 elanikuga Obinitsa.

Kohalikke inimesi ja külalisi käisid teiste seas tervitamas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, siseminister Hanno Pevkur ning mullu soome-ugri kultuuripealinna tiitlit kandnud Udmurdi küla Bõgõ esindajad.

Kultuuripealinn on 25 miljonit inimest ühendava soome-ugri maailma tähtsaim ühissündmus. Kultuuripealinna idee hakkas idanema 2011. aastal, mil tõdeti, et soome-ugri rahvastel puudub tõeliselt ühendav sündmus ning neist rahvastest teatakse liiga vähe. Soome-ugri kultuuripealinna projekt on kavandatud rahvuspiirkondade arengu hoogustamiseks ja neist positiivse kuvandi loomiseks.

Mida korraldajad kultuuripealinna aastast ootavad ja millised sündmused on ees, räägib üks eestvedajatest, peakorraldaja Aare Hõrn. Vaata videot!

Tagasi üles