Taasiseseisvumispäeva kontsert Raadil

Risto Mets
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Rahva Muuseumi ala Raadil.
Eesti Rahva Muuseumi ala Raadil. Foto: Margus Ansu / Postimees

Täna kell 20 algab Eesti Rahva Muuseumi aladel Raadi mõisapargis taasiseseisvumispäevale pühendatud kontsert «Helimaalid». Esinevad Peeter Rebane ja Peeter Ernits.


Eesti Rahva Muuseumi külalisteks on kaks Peetrit – muusik Peeter Rebane ning loodusemees ja ajakirjanik Peeter Ernits. Enne seda võimalik osaleda loodustemaatilisel jalutuskäigul «Ilu ja kasu» Raadi mõisa pargis, teatas muuseum.

Muusik Peeter Rebasele meeldib rännata - metsas, rabas ja mere ääres, külades ning linnades. Nii Eestis kui ka võõrastel maadel. Rännakutel nähtu on ta talletanud fotodele ja püüdnud saadud muljed valada muusikalisse vormi. Tulemuseks on «Helimaalid» - sümbioos fotodest ja muusikast, rännuteedel kogutud ja kohapeal leitud inspiratsioonist.

Peeter Ernits on uurinud nii loomade-lindude-putukate kui inimeste maailma ning tulemuseks on elu ja ühiskonda põnevalt avavad raamatud ja artiklid. Rännumeest Peeter Ernitsat on viinud teed lemmikpaikadesse kodusel Eestimaal ja kaugemal. Helide maailm meie ümber on köitnud tedagi.

Ernits ise on öelnud: «Igal Eesti maastikul on oma ainukordne helimaastik. Olen aastakümneid lauluõpetajana töötanud. Lauluõpetajana kes ei õpeta inimestele mitte laulmist vaid seda, kes ja kuidas laulab. Viimastel aastatel olen üha rohkem tabanud end mõttelt et tänase Eesti küla helimaastik meenutab põhjasõja järgset aega. Kukelaulu kostab haruharva. Kaob ka lehmade ammumine... Kukkedest ja lehmadest tühjaks jäänud koha on hõivanud murutrimmerid...»

Loodusteemalised jalutuskäigud algavad kell 13 ja 18 Giid Aino Miilmetsa juhendamisel. Kogunemine Raadi väravamaja juures.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles