P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sauna õlitamine päädis väiksema põlenguga

Risto Mets
, reporter
Facebook
Comments
Päästeauto. Illustreeriv foto.
Päästeauto. Illustreeriv foto. Foto: Risto Mets

Tartus kutsuti päästjad pühapäeval appi Veeriku tänavale, kus saun oli suitsu täis. Selgus, et sauna põrandaid ja puitseinu oli äsja õlitatud ning töödel abiks olnud õlilapid süttisid.

Väljakutse saabus 16. novembril kella 9.28 ajal, vahendas Lõuna päästekeskus. Päästjad selgitasid, et õlitustöödel kasutatud lapid olid küttega plaatpõrandal süttinud.

Kaltsud visati õue ja kustutati materdamisega. Päästetöö juhi hinnangul oli tegemist isesüttimisega. Päästekeskuse inspektorid juhivad tähelepanu, et õlis immutatud kaltsud süttivad väga kergesti ning see pole sugugi ainukordne juhtum. Isesüttimise ohule juhivad tähelepanu ka kasutusjuhendid õlipurkidel.

Ohutuse tagamiseks soovitavad inspektorid ja ka kasutusjuhend panna materjalid pärast õlitust mittesüttivast materjalist anumasse ning viia hoonest välja.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles