Tartus peeti Baltimaade suurimat judoturniiri

Keeraku mälestusvõistluste auhinnalaud. FOTO: Erakogu

Möödunud nädalavahetusel korraldas Judoklubi Do Tartus Kaimu Keeraku nimelise memoriaalturniiri judos, võõrustades Annelinna spordiamajas 716 judokat kaheksast riigist.

Eesti, Läti, Leedu, Poola, Valgevene, Soome, Venemaa ja Portugali sportlaste osavõtul peeti laupäeval Keeraku nimeline laste judopäev, kus osales 639 noort sportlast. Medaleid jagus kõikidesse osalejariikidesse ning Tartu Do klubi noored võtsid samuti oma osa.

Grupis D-42kg saavutas kolmanda koha Karl Johannes Pilt, teatas Elis Põhjala Do klubist. Tüdrukute C-32kg Anna Liisa Nurm hõbe ja Maria Tars pronks. Poiste C-30kg hõbemedal Kaimar Kangurile ja pronksmedal Daniel Simon Trussovile. A klassi poiste kehakaalus -50kg saavutas esikoha Theodor Ehari.

Pühapäeval toimus täiskasvanutele mõeldud võistlus, kus kokku oli võistlejaid 77. Võrreldes laupäevaga küll kõvasti tagasihoidlikum number, kuid silmailu ja kaasaelamist jätkus sellekski päevaks küllaga.

Keeraku enda kehakaal -73kg oli ka sel aasta Soome esindajate päralt. Küll aga pidi eelmise aasta -73kg kulla omanik sel korral leppima hõbedaga. Nimelt alistas finaaliheitluses Faye Njie endast viis aastat vanema rahvuskaaslase ja Soome koondise esindaja Eetu Laamaneni.

Ka Do klubi esindajatel medalid võtmata. Kehakaalus -100kg võitis hõbemedali Martin Kallavus ja pronksi Jaan Angerjärv. Raskekaalus oli alistamatu Juhan Mettis.

Pühapäeval toimusid ka Eesti meistrivõistlused absoluutkehakaalus, kus Eesti absoluutse meistritiitli võitis Juhan Mettis ning hõbemedali Martin Kallavus.

Tulemused saadaval siin.

Tagasi üles
Back