Päevatoimetaja:
Jens Raavik
+372 739 0371

Arstitudengid mõõdavad veresuhkrut

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Aime Jõgi
Copy

Sel reedel kella 17 kuni 19 mõõdavad arstitudengid kõikjal Selverites veresuhkrut. Protseduur on tasuta.

14. november on päev, mil maailmas tähistatakse diabeedipäeva. Diabeeti haigestunute arv kasvab ka Eestis.

Eesti Diabeediliidu juhataja Ulvi Tammer-Jäätes ütles, et teist tüüpi diabeet on haigus, mille puhul ei pruugi iseloomulikke sümptomeid kohe esineda ning nii ei tea umbes pooled diabeetikutest, et neil see haigus on. Samal ajal võib kõrge veresuhkur kahjustada südant ja veresooni, silmi, neerusid, närve, hambaid. Varakult haigust avastades on võimalik seda kontrolli all hoida ning tõsiseid tervisekahjustusi vältida.

Üks viis, kuidas diabeeti avastada, on veresuhkru mõõtmine.

«Eriti peaks veresuhkru taset mõõtma kõik tüsedad inimesed, kel vanust üle 40,» ütles Ulvi Tammer-Jäätes. «Samuti võiks veresuhkru vastu huvi tunda need, kel mureks kõrge vererõhk või kõrge kolesterool. Risk on suurem inimestel, kelle suguvõsas on esinenud diabeeti.»

Eelmisel aastal käis diabeedipäeval veresuhkrut mõõtmas 1799 inimest, sealhulgas ka 32 last. Noorim osaleja oli 2-aastane ja vanim 95-aastane.

Normist kõrgem veresuhkur avastati 5 protsendil kontrollitutest.

«Reedel mõõtma minnes võiks inimene teada, millal ta viimati sõi. Sellest sõltuvalt saab veresuhkrunäidu üle paremini otsust langetada,» sõnas Ulvi Tammer-Jäätes lõpuks.

Märksõnad

Tagasi üles