Füüsikud tegid bändi

Teadlased bändis ehk Isaac Newton (Erkki-Sven Tüür, trummid, vasakult), Blaise Pascal (Riho Sibul, kitarr), Archimedes (Arvo Urb, trummid), Albert Einstein (Peeter Volkonski, vokaal), Igor Kurtšatov (Peeter Brambat, flöödid), Robert Oppenheimer (Margus Kappel, klahvpillid, kitarr) ja Mihhail Lomonossov (Vello Annuk, bass). Ühtekokku see ongi E = mc2.

FOTO: arhiiv

Peeter Volkonski mäletab täpselt, kuidas sündis süit «Viis tantsu viimsekevade hommikul» ja ühtlasi ansambel E = mc2. Ta kirjutab sellest aastal 2009 ilmunud kummalise pealkirjaga raamatus «ISBN 978-9985-9980-6-9», kus on avaldatud ka seitsme kostüümis mehe foto.

See juhtus Tallinnas. Mängus olid Dürrenmati näitemäng «Füüsikud», milles Volkonskil oli Einsteini osa, õpetajate majas näppude alla sattunud klaver, Harju tänava Julgete Meeste baar ja maalikunstnikust sõber.

«In Spel olid parajasti segased ajad – Erkki-Sven oli lahkumas ja Alo veel mitte päriselt asemele tulnud – ja nii otsustasime klahvpillide taha kutsuda Kappeli, kes võis vajadusel mängida ka teist kitarri,» kirjutab Volkonski.

Tuumasõjavastase programmi proovid toimusid Nõmme kultuurimajas. Eesmärgiks oli võetud esinemine lähenevatel Tartu muusikapäevadel 1983.

Sama kavaga astus E = mc2 üles veel kolm korda: Tallinna polütehnilise instituudi aulas, Eesti põllumajanduse akadeemia aulas ja Eesti riikliku kunstiinstituudi saalis. Laupäeval saab seda 31 aasta tagust muusikat kuulata festivali IDeeJazz põhiprogrammis.

Tagasi üles