Terviseamet ei kiirusta Lähte kooli sulgema

Halva siseõhuga Lähte ühisgümnaasiumi algklasside majas lasi vald välja vahetada jalutuskoridori põrandakatte.

FOTO: Margus Ansu

Lähte ühisgümnaasiumis läbi viidud uuringud pole võrreldavad, leidis terviseamet ning kinnitas, et paanikaks pole põhjust. Probleemi uurimine siiski jätkub koostöös asjaomaste asutustega.

Terviseameti ja Tallinna tehnikaülikooli materjaliuuringute teaduskeskuse tehtud uuringud Lähte ühisgümnaasiumis ei ole lõpptulemusena võrreldavad, kuna tegemist oli erinevate uurimisobjektidega, teatas terviseamet.

Tallinna Tehnikaülikooli materjaliuuringute teaduskeskus uuris Lähte ühisgümnaasiumi C-korpuse PVC-põrandakatte all oleva betoonpõranda tasanduskihti ja leidis selles seitse orgaanilist ainet, mis kuuluvad oma struktuuri järgi alkoholide gruppi ja omavad ärritavat toimet, aga seda ainult suures kontsentratsioonis, lisas amet.

Tallinna tehnikaülikool ei ole määranud PVC-katte all betoonpõrandas leitud orgaaniliste ainete kontsentratsiooni kooliruumide õhus, mille alusel saaks anda terviseohutuse hinnangu kooli siseõhule.

Kooliruumide siseõhu mõõtmisi on viimase aasta jooksul korduvalt teinud terviseamet. Viimased mõõtmised tehti enne õppeaasta algust. Lenduvate orgaaniliste ühendite – sh 2-etüülheksanool, millel on iseloomulik lõhn – kontsentratsioon klassiruumides ja koridoris töötava ventilatsiooni korral jäi alla 23 µg/m3.

Kuna Eestis ei ole kehtestatud 2-etüülheksanooli piirväärtusi, siis võrreldi mõõdetud tulemusi Saksamaal 2013. aastal teadusasutuse pakutud 2-etüülheksanooli soovitusliku tasemega, mis on  100 µg/m3.

Terviseamet jätkab koos asjaomaste asutustega  koolis probleemiks olevate küsimuste lahendamist. Terviseameti Tartu labori tehtud siseõhu uuringute tulemused kinnitavad jätkuvalt, et paanikaks koolis pole põhjust.

Tagasi üles