Luua metsakool valmistub suurvõistluseks

Signe Ivask
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pildil kutsealavõistlused Luua metsanduskoolis.
Pildil kutsealavõistlused Luua metsanduskoolis. Foto: Margus Ansu

Luua metsanduskool valmistub Tartus ja Tartu lähistel korraldama 2015. aasta Euroopa noorte metsandusmeistrivõistlusi.

Luua metsanduskooli direktriss Haana Zuba-Reinsalu ütles, et metsanduskoolil on nii võistlustel osalemise kui ka nende korraldamise kogemus. «Luua metsanduskool korraldas 2004. aastal kolmandad kutsevõistlused ja on nüüd, 2015. aastal, samas rollis,» ütles ta.

Euroopa metsakoolide kutsevõistluste Europea esindaja ja maikuise EMi peakohtunik Marcus Wilfinger on seninähtuga rahul. Ta leiab, et Euroopa meistrivõistlused on Luua metsanduskoolis kindlates kätes. Suure plussina toob ta välja, et Luua metsanduskoolil on nii võistlustel osaleja kui ka korraldaja kogemus. «Lisaks on eestlased võistluse kaks korda võitnud,» nentis ta.

Võistluse peakorraldaja Marko Vinni ütles, et käesoleval nädalal kannavad korraldajad rahvusvahelisele komiteele ette, kuidas ettevalmistused on sujunud.

Võistlusel ootavad osalejaid ees põnevad ülesanded, üks neist on eluspuu langetamine. «Mujal maailmas tehakse seda imiteerides või posti langetades, kuid meie langetame eluspuud. Eile käisime ja valisime metsas platsi välja, komitee on vaimustuses,» rääkis Vinni. Langetama asutakse kuuski.

Praegu ei ole veel teada, kes Eesti võistkonda kuuluvad. Igal Luua metsanduskooli õpilasel on võimalus  meeskonda pääseda. Kevadistel karikavõistlustel selgub, kes Euroopa meistrivõistlustel kaasa löövad. Nimekiri Eesti võistlejatest avalikustatakse kuu enne võistlusi.

Luua metsanduskooli metsamajanduse neljanda kursuse õpilane ja Eesti raiespordi esinumber Ranet Sildoja tunnistas, et praegu käivad meeskonnaliikmete otsingud. Siht on tal võistluseks igatahes selge. «Tahaks ikka seda esimest kohta, tuleb kõvasti trenni teha,» sõnas ta.

Haana Zuba-Reinsalu rääkis, et Luua metsanduskool annab õpilastele oskused, mida saab meistrivõistlustel näidata. Direktor loodab, et võistlused tekitavad noortes pealtvaatajates huvi kutsehariduse vastu.

Euroopa metsakoolide kutse­võistlused algasid 2002. aastal Austrias, 2003. aastast on neil eestlased kaasa löönud.

Euroopa noorte metsanduse MV

• Tuleval aastal 20.–24. maini Tartus ja selle lähiümbruses. Viimase päeva platsialad on Tartu kesklinnas.

• Osa võtavad 24 Euroopa riigi 16–25-aastased metsandust õppivad noored.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles