Kui palju on selliseid kõnesid, mis tegelikult politsei pädevusse ei käi?
Üsna paljude teemade puhul ei saada aru, milleks on 110 liin.
Mõni päev tagasi helistas näiteks üks kohaliku omavalitsuse töötaja ning rääkis, et kuskil on tellingud ohtlikus olukorras. Helistajaga koos oli samal ajal ka ehitusjärelevalvespetsialist, kes peabki tellingute järele vaatama. Sain siis kõne, et miks politsei ohtlike tellingutega ei tegele.
Helistaja nõudis patrulli sinna, kuhu tegelikult seda vaja polnud. Kui ma neile ütlesin, et politseid ei tule, siis tuli talle meelde, et ta on maksumaksja, ning hakkas pahandama.
Vahepeal kuulen telefonist ka väga halbu sõnu ning siis mõtlen, et patrullis oli kergem töötada.
Kuidas juhtunust täpne pilt ikkagi kokku saada ning kuidas oskate õigeid küsimusi küsida, mis lahenduseni viivad?
Esimesed asjad, mida helistaja ütleb, on tavaliselt kõige täpsemad. Inimene ei kontrolli end paanikas olles ning esmaste ütluste järgi saab seega kõige parema pildi, hiljem hakatakse põhjalikult mõtlema ning see lööb sageli kõik segamini.
Korrapidajatel on ka terve küsimustik mitmesuguste tüüpjuhtumite jaoks, kus on nii üldised kui ka kohustuslikud küsimused, mis tuleb varakult ära küsida.
Oluline on, et inimesed oleksid mõistvamad, kui neid küsitletakse, sest seda rutem saab näiteks kuriteo sooritanud inimese tabada.
Kui palju tuleb eksitavat informatsiooni?
Hiljuti tuli näiteks teade, et mees on naist kirvega löönud. Kui politsei sündmuspaika saabus, selgus, et ema ja poeg kaklesid suitsupaki pärast ning mitte mingisugust kirvega löömist tegelikult polnud, vaid lihtsalt sooviti, et patrull tuleks kiiremini.