Pühapäeval tähistab Tartu autovaba päeva

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sel pühapäeval peab Tartu taas autovaba päeva, osana üleeuroopalisest liikumisnädalast.

Ehkki ametlikult on autovaba päev esmaspäeval, 22. septembril, korraldatakse üritused juba päev varem, et võimalikult paljud tartlased ettevõtmistest osa saaks, teatas linnavalitsus.

«Autovaba päev tuletab meile meelde lahendusi, mis aitavad vähendada tänapäeva linnade tüüpilisi probleeme,» selgitas päeva tausta Tartu abilinnapea Valvo Semilarski. «Ühistranspordi, rattasõidu ja jalakäimise abil saame suure osa oma tavapärasest liikumisvajadusest rahuldatud, hoides enda tervena, linnaõhu puhtana ja tänavad autodest ummistumata.»

Autovaba päeva üritused on Küüni tänaval kell 11-15, saab kontrollida jalgratta korrasolekut ja valmistada helkureid. Plaanis on jalgrattalaat ja –oksjon. Esinevad parkuurijad, BMX trikiratturid, on takistusrada liikurvahenditele, skyrunner'itega kõndimine ja saab valmistada lodjamudeleid.

Sel päeval töötab ka Emajõel jõetramm. Peatused on Atlantis, Supilinn, Kalevipoja sammas, Sadamaturg ja Sõpruse paadisadam.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles