2005. aastal pikenes miljööalade loend mitmekordseks ja loetellu lisandus ka Aleksandri tänava piirkond. See hõlmab Aleksandri tänava mõlema külje hoonestust kinnistute Aleksandri 16, 19, 44 ja 49 vahel ning ulatub Lina tänava piirkonnas Turu ja Kalevi tänavani.
Tsiteeritud määrus ütleb, et niimoodi garanteeritakse ehitusajaloolise väärtusega hoonete, algse krundistruktuuri ja 20. sajandi algul ehitatud nakkushaigla hoonekompleksi, sealse planeeringu, haljastuse, kaug- ja sisevaadete ning teestiku säilimine.
Allakirjutanule on miljöö alati tähendanud mitte ainult füüsilist, vaid ka sotsiaalset keskkonda.
Aeg-ajalt leian endale – oma mõtetele – toetajaid. Nii kirjutab Martti Preem 2. oktoobril 2008 arhitektide liidu koduleheküljel, et «miljööd kujundab eluviis, samas kujundab keskkond eluviisi ...». Kahe käega selle seisukoha poolt.
Sellesarnast mõtet on välja öelnud ka Supilinna selts. 18. septembril volikogus kinnitamisele tuleva Supilinna teemaplaneeringu avalikustamise käigus tegi selts ettepaneku toetada linnaehituslike võtetega linnaosa sotsiaalse mitmekesisuse säilimist. See tähendab, et piltlikult öeldes oleks kohta nii pasatskile kui pursuile.
Valdav arusaam miljööst piirdub siiski füüsilise keskkonna ja selle säilitamisega. Nii on miljöö defineeritud ka planeerimisseaduses ja Tartu linna ehitusmääruses.
Linnavalitsus langetas suvises sumbunud õhustikus otsuse lammutada Aleksandri tänava miljööalal endised nakkushaigla hooned Lina 7, 9 ja 11.
Kuigi neid ja rida teisi maju puudutav planeering on alles tegemisel, ei näinud linnavalitsus seda takistusena. Viidatakse linna ehitusmääruse paragrahv 42 lõikele 1: «Miljööväärtusega hoonestusalal võib ehitise lammutada, kui seda pole võimalik ehitustehnilise ekspertiisi andmetel enam restaureerida». Ja väidetakse, et loa väljastamine on paratamatu (Tartu Postimees, 15.8).