Politsei käivitas eaka naise leidmiseks ulatusliku otsinguoperatsiooni

Merike Teder
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eaka naise otsingud Tartumaal.
Eaka naise otsingud Tartumaal. Foto: Jürgen Puistaja / Kanal 2

Tartumaal jäi eile kadunuks eakas naine, kelle leidmiseks käivitas politsei ulatusliku otsinguoperatsiooni.

Politseile laekus eile õhtul kella 20.30 paiku teade, et koju ei ole naasnud Vara vallas Alajõe külas pärastlõunal metsa jalutama läinud 78-aastane Heldi. Päeva vältel naist otsinud lähedased pöördusid abi saamiseks õhtul politseisse. Telefoni naisel kaasas ei olnud.

Politsei käivitas õhtul naise leidmiseks otsinguoperatsiooni, kuhu kaasati aheliku moodustamiseks kümmekond politseinikku, abipolitseinik, otsitava naise lähedased ning koerajuht jäljekoeraga. Lisaks otsis hommiku saabudes naist kopterimeeskond. Täna pärastlõunaks ei olnud otsingud tulemusi andnud, naise otsimist jätkati täiendavate jõududega.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Aleksandr Naidis ütles, et otsinguid raskendas oluliselt asjaolu, et maastik on väga soine, tihedalt võsane ja kuivenduskraave täis.

Kella 15.56 ajal sai politsei teate, et otsingukoha lähedal asuvas karjääris töötav kopajuht märkas kirjeldusele vastavat naist. Kontrollimisel selgus, et tegu on otsitava prouaga.

Kuna naine oli alajahtunud, anti ta meedikute hoole alla. Asjaolude selgitamisel ilmnes, et naine kaotas metsa minnes sihi, veetis öö metsas veetnud ning tagasiteed otsides jõudnud linnulennul umbes viie kilomeetri kaugusele oma kodukohast.

Pärastlõunal naise leidmiseks käivitatud otsinguoperatsioonis osales 25 politseinikku kahe teenistuskoeraga ja 15 vabatahtlikku.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles