Festival seletab noortele matemaatikat

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Algava kooliaasta esimesel vaheajal korraldatakse Tartus noortele festival, kus saab täpselt teada, mis on matemaatikal pistmist näiteks muusika, ekstreemspordi või hoopis draamaga.

Festival kannab nime C.A.M.P. (Creative Action – Meaningful Performance), see on Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse algatus ja eelmisel aastal juba korraldati seda Pärnus Sütevaka gümnaasiumis.

Kui suvepealinnas ühendati noortele huvipakkuvad teemad mitme õppeainega, siis sel nädalal Tartus kokku saanud rahvusvaheline korraldusmeeskond on otsustanud, et rõhutatakse vaid matemaatikat.

Matemaatikaga ühendatavad teemad on draama, ilmateadus, meedia, muusika, tants ja ekstreemsport. Linna noorsooteenistuse juhataja Kristel Altosaar tõi näiteks, et ekstreemspordi õpitoas ehitatakse üheskoos obstaakel ning õpitakse, millist matemaatikat selleks vaja läheb.

C.A.M.P. on Eesti oma originaalüritus, milleks inspiratsioon on tulnud soomlaste kultuurikarnevalilt ja rahvusvaheliselt loovusfoorumilt.

«Põhimõte on see, et saaksid kokku noored Eestist ja võibolla ka välismaalt ja et nad C.A.M.P-i toimumise ajal tõepoolest ka midagi ühiselt teeksid,» rääkis nõukogu Eesti esinduse kultuurinõunik Eha Vain. «See ei ole lihtsalt kohtumisõhtu ja üksteisele esinemine, vaid praktiline tegevus, mille käigus õpitakse üksteiselt ja üksteist tundma.»

Praegu käib festivali ettevalmistamine, täpsem info ja registreerimisvõimalused selguvad sügisel.

C.A.M.P.

• Eesti ja välismaa noortele mõeldud festival, kus keskendutakse loovate ja uudsete lähenemiste leidmisele matemaatika õpetamisel.

• Mullu oli esimest korda ja Pärnus, Tartus tuleb sügisvaheajal, 19.–24. oktoobril.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles