Galerii: Seto kuningriigi päev Mikitamäel

Raimu Hanson
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põlvamaale Mikitamäele kogunesid laupäeval need setud ja setu kultuuri austajad, kes tahtsid osa võtta 21. Seto kuningriigi päevast.

Keskpäeval alanud võistlustes selgitati välja parimad näputöötegijad naiste hulgas, söögi- ja joogimeistrid, leelotajad, pillimehed, vägilased ja tantsijad.

Ülemsootska valimisel astus puupakule kaks konkurenti: Tallinna seto laste kooli üks eestvedajaid, Tallinna ülikooli õppejõud ja kommunikatsiooniajakirja Kaja peatoimetaja Annela Laaneots ning riigikogulane Inara Luigas. Nende juurest lähtunud nöörist kinni haaranud pooldajate ülelugemisel selgus, et napilt oli pooldajaid rohkem nooremal kandideerijal.

Uuel ülemsootskal Annela Laaneotsal on kolm last, ta on sisse kirjutatud Mikitamäele. Kui ta õppis Tartu ülikoolis, kuulus ta Seto Noorte Seltsi asutajaliikmete hulka. Uue ülemsootska esimeseks tööks sai Mikitamäel võistluste võitjate autasustamine ja Seto kuningriigi paraadi vastuvõtmine.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles