Tartu robotid esindasid Brasiilias Eestit

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti võistkond Brasiilias.
Eesti võistkond Brasiilias. Foto: Erakogu

Täna hommikul jõudis Brasiiliast João Pessost humanoidrobotite jalgpalli maailmameistrivõistlustelt tagasi Tartu ülikooli meeskond Philoso­pher ehk Filosoof.

RoboCupil standardplatvormi liigas osalenud võistkond koosnes üheksast humanoidrobotist, mida treenis neli inimest. Treenerid Siim Schults, Gholamreza Anbar­jafari, Viljar Puusepp ja Kristian Hunt rääkisid Tartu Postimehele võistluste viimasel päeval, et RoboCupil oli neil väga tihe programm.

«Äratus 6.30 hommikul, seejärel käisime ookeanis ujumas ning kohvikus söömas. Kaheksa paiku jõudsime konverentsikeskusse, kus valmistasime ennast ette mängudeks ning Kristian ja Gholam-reza käisid kohtunikutööd tegemas. Õhtuti pärast mänge olid tehnilised ülesanded, näiteks viletuvastus ja värava löömine tundmatus keskkonnas, et lõpuks oleks robotitel võimalik mängida välisstaadionil,» kirjeldasid võistlustel osalenud eestlased.

Võistluskeskusest lahkusid nad tavaliselt õhtuti kella kümnese bussiga päras seda, kui Siim Schults oli käinud peatreenerite koosolekul, kus arutati mängude käiku ning plaane järgmisteks võistlusteks.

Liigas, kus eestlased osalesid, mängis 20 võistkonda, mis olid jagatud nelja alarühma. «Kahjuks alagrupist me edasi ei pääsenud. Meile loositud alagrupp oli väga tugev: kaks võistkonda saavutasid koha esimese nelja hulgas,» ütlesid treenerid.

Võistkonna esindajad plaanivad järgmisel aastal osa võtta Saksamaa lahtistest meistrivõistlustest ning ka RoboCupist. «Järgmisel aastal meeskond kasvab ja suurenevad võimalused arendada välja parem tehisintellekt,» arvasid treenerid.

Märksõnad

Tagasi üles