![Pikk ja kohmakas teksakleit sai uue elu jaki näol.](http://f9.pmo.ee/YPdnmAeyjDnbZIAsAUEMwOVduMY=/1442x0/filters:format(webp)/nginx/o/2010/07/08/399339t1h7d01.jpg)
Silvia-Sigrid Sillaots on kunstigümnaasiumi õpilane, kes Tartu kahe kaupluse korraldatud rõivaste ümbertegemise võistlusel muutis luitunud teksakleidi tragunijakiks ja sai tuhat krooni väärt auhinna.
Silvia-Sigrid Sillaots on kunstigümnaasiumi õpilane, kes Tartu kahe kaupluse korraldatud rõivaste ümbertegemise võistlusel muutis luitunud teksakleidi tragunijakiks ja sai tuhat krooni väärt auhinna.
Teise koha saaja, 23-aastane Tartu kõrgema kunstikooli lõpetanud Getter Otsaru kaunistas kängurutaskuga halli pusa värviliste mummudega ning heegeldas kirevate lõngadega uue serva alläärele ja kapuutsile.
Kolmanda koha pälvis Riina Rüütel, kes muutis pärlite ja heegeldatud lillornamentidega säravaks musta miniseeliku, ning tegi seda koos oma teismelise tütrega.
Kui kasutatud riiete kaupluses oleksid need esemed vanal kujul müüki jäänud, siis vedeleks need ilmselt suures korvis, kõrval hinnalipik – 5 krooni tükk.
Nüüd sobivad nad valitud mudelitega disainipoodi, kus nende hind võiks olla sada korda kõrgem.
Rõivaste värskendamise võistluse idee peale tuli Tartu komisjonikaupluse Bemmy omanik Annika Pauts tänavu mais, kui ta vaatas oma Ilmatsalu tänaval asuva äri aknast välja ja nägi, kuidas teise ringi rõivastega kaupleva naaberpoe Spice ees peatus kaubaauto, kust hakati välja loopima kasutatud riiete kotte.
«Mis küll nendest riietest saab, mida keegi endale ei taha,» mõtles ta. Ja leidiski idee. Miks mitte proovida välja kuulutada rõivaste tuunimise võistlus, milles osalejad valivad endale algmaterjaliks eseme välja just noist seismajäänud teise ringi asjadest, teevad need põnevalt ümber ja toovad hindamisele.
Rääkis oma mõttest naaberpoe omanikule Marika Suur-perele. Koos arutasid nad tingimused läbi ning panid kuulutuse Bemmy kodulehele.
Nüüd on võistlus lõppenud ja samalt veebilehelt www.bemmy.ee võib igaüks minna vaatama fotosid «enne ja pärast» ning häid mõtteid endalegi korjata.
Žürii, kuhu kuulusid kodumajanduse asjatundja Jane Ernits, lilleseadjate koolitaja Anneli Kööba-Orlov ning juuksur Lii Kunnus, hindas rõivaid nii korrektsuse, loomingulisuse kui kantavuse poolest.
Kolm esimest tööd olid ülejäänud 21 võistlustööst kõigi nende omaduste poolest vaksa jagu üle.
Silvia-Sigrid Sillaots ja Getter Otsaru ütlesid, et nad ei ole just iga päev käsitööga tegelejad, kuid edu tiivustab neid edaspidigi mitte ainult uute asjade poole vaatama, vaid ka vanadest lugu pidama.