Rõngu vald ootab laenutaotlusele vastust

Rõngu koolimaja tuleb valmis ehitada.

FOTO: Sille Annk

Samal ajal, kui Rõngu vahetab vallavanemat ja -valitsust, ootab koolimaja remondi lõpuleviimist. Kas tööde jätkamiseks saab laenu võtta, võib selguda käesoleval nädalal.


Selleks, et Rõngu saaks koolimaja remondi lõpetada, on vallal plaanis võtta 27 miljonit krooni laenu. «Hetkel tõesti koolimaja ehitus seisab ning midagi seal ei toimu,» ütles Rõngu vallavolikogu esimees Sulev Kuus.

Ideid, mis saab juhul, kui rahandusministeerium laenuvõtmise taotluse tagasi lükkab, on Kuusi sõnul vallal küll, kuid esialgu ta neid avalikustada ei taha.

«Loodame ikka eelkõige sellele, et saame laenu võtta,» rääkis Kuus.

Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna juhataja Sulev Liiviku sõnul on Rõngu valla laenutaotluse otsus praegu majasisesel ringil.

«Loodetavasti toimub otsuse avalikustamine käesoleva nädala jooksul,» ütles Liivik. «Vastust ei saa me enne kommenteerida, kui minister on selle allkirjastanud,» lisas ta.

Rõngu koolimaja ehitus on praeguseks seisnud juba rohkem kui pool aastat. Ehitaja AS KR Priit märkis tööde lõpetamise ajaks eelmise aasta lõpu. Ent juba enne tähtaega jättis KR Priit koolimaja remondi pooleli, sest vallal tekkisid rahaprobleemid.

Nimelt rikkus Rõngu vald mullu 1. märtsil vastu võetud uut valla- ja linnaeelarve seadust. Seetõttu on rahandusministeerium piiranud Rõngul laenu võtmist. Peale selle kavatseb rahandusministeerium Rõngu valla eelarvest kolme aasta jooksul kinni pidada 12,3 miljonit krooni.

Peale rahaprobleemide tekitas Rõngus segadust maikuus endise vallavanema Uno Parmu tagasiastumine.

Rõngu koolimaja
• Juuli 2009: Rõngu vald allkirjastas ASiga KR Priit lepingu, koolis algas remondieelne lammutustöö.
• November 2009: rahandusministeerium kavatseb valla eelarvest kinni pidada 12,3 miljonit krooni, kuna rikuti valla- ja linnaeelarve seadust.
• Detsember 2009: KR Priit peaks valmis koolimaja üle andma, kuid ehitustööd on seiskunud.
• Mai 2010: vallavanem Uno Parm astus tagasi, algas konkurss tema koha täitmiseks.
• Juuni 2010: valiti uus Rõngu vallavanem ning jätkuvalt oodatakse, kas rahandusministeerium rahuldab laenutaotluse või ei.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles