T, 5.12.2023

Ülikool tahab raamatupoe Krisostomusele müüa

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu Ülikooli raamatupood.
Tartu Ülikooli raamatupood. Foto: Sille Annuk

Tartu Ülikooli nõukogu otsustas täna jätkata läbirääkimisi OÜ TÜ Raamatupood müümiseks raamatukauplusele Krisostomus tingimusel, et säilivad raamatupoe kaubamärk ning praegune asukoht. Selle otsusega said lõpu ka ülikooli juhtkonna segasevõitu selgitused, justkui oleks kaupluse müük vaid üks võimalus paljudest.

«Tartu Ülikooli nõukogu vaagis oma tänasel koosolekul erinevate arengustsenaariumite vahel ning andis oma poolehoiu variandile, mis säilitab raamatupoe olemasolevas asukohas sarnase kaubavaliku ja kaubamärgiga,» ütles Tartu Ülikooli kantsler Andres Liinat ülikooli pressiesindaja vahendusel.

Liinati sõnul on Tartu Ülikooli raamatupoe peamine eesmärk tagada õppe- ja teadustööks vajaliku kirjanduse kättesaadavus soodsatel tingimustel, kuid praeguses olukorras ei suuda raamatupood suurte kauplusekettidega võistelda.

«Raamatute jaemüügi kontseptsioonid on oluliselt muutumas,» ütles Liinat. «Hubased väikesed raamatupoed on tänapäeval üha harvemad, kuid usun, et koostöös Krisostomusega
suudame tõestada, et see on võimalik.»

Koostöölepinguga avaneksid ülikoolile ning ka linnarahvale soodsamad võimalused kvaliteetse teaduskirjanduse ostmiseks, samuti väheneksid raamatupoe ülalpidamise kulud.

TÜ raamatupoe kahjum oli 2009. aastal 813 000 krooni. Selle aasta esimeses kvartalis kandis kauplus kahjumit 325 000 krooni jagu.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles