Mängupõrguid jääb üha vähemaks

Casino Monte Carlo.

FOTO: Margus Ansu.

Rohkem kui kolmesajaruutmeetrine pind Ülikooli tänava ääres ootab uut rentnikku, sest seal mereröövlite ja sädelevate aaretega mängureid meelitanud Admirali kasiino sulges uksed.


Mis asutus suurte akendega tänavaäärsele pinnale järgmisena tulla võiks, seda üks ruumide omanikest Tarmo Hendrikson veel öelda ei osanud. Ta lisas, et kuigi väljas on pinda rendiks pakkuv silt ja mõned soovijad on ka kohta vaatamas käinud, on esialgu jõus veel leping eelmise rentnikuga.

Korterid samas majas

Admirali nime all tegutsevate kasiinode omanikfirmast AS Novoloto kommentaari saada ei õnnestunud.

Novoloto saaliga samas majas aadressil Ülikooli 4 asuvad korterid, mis tähendab, et selle aasta algusest kehtima hakanud seaduse järgi ei oleks kasiino hasartmängude korraldusloa lõppemisel samas kohas enam tegutseda tohtinud. Selle mängusaali tegutsemisluba kehtib siiski järgmise aasta märtsini.

Arv kordades väiksem

Kasiinosid on Tartus võrreldes paari aasta taguse ajaga neli-viis korda vähemaks jäänud.

Seda, kuidas Tartus kasiinodel läheb, näitab Monte Carlo kasiinoketi juhatuse liikme Monika Lipsoni sõnul mängukohtade hulga kahanemine väga hästi.

Lisaks majanduslangusele on kasiinode arvu vähenemisele kaasa aidanud seaduste karmistumine, näiteks mänguautomaatide hulga alampiir ja keeld tegutseda eluruumidega samas majas.

Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu tegevjuhi Tõnis Rüütli sõnul jäi mängukohti veel vähemaks selle tõttu, et majandussurutis ja seaduste karmistumine jäid ühele ajale. «Mitte ükski hasartmängude korraldaja ei olnud eelmisel aastal kasumis, kuigi kahjum on natuke väiksemaks jäänud,» ütles ta.

Mängusaalid Tartus
• Kõige rohkem tegutses Tartus kasiinosid aastal 2007, mil aasta lõpus oli hasartmängude korraldusluba 19 saalil.
• Praegu on luba viiel saalil. Neist üks, millel kaubamärgiks Admirali kasiino, lõpetas tegevuse.
• Viimati anti luba hasartmänge korraldada välja 2008. aasta oktoobris Tasku keskuse juures olevale saalile.

Tagasi üles