Suudlevad Tudengid vahetab omanikku

Viljandi mees Tiit Mädamürk loodab Suudlevate Tudengite võla lõplikult kustutada hiljemalt aasta pärast.

FOTO: Kristjan Teedema

Tartu lokaali Suudlevad Tudengid võtab üle Viljandi kohviku Zak-Zak ja pubi Suur Vend osanik Tiit Mädamürk, kes loodab aastaga lahti saada lokaali omanikfirma Metasar 56 000-eurosest maksuvõlast.

Tiit Mädamürk on olnud varem Metasari väikeosanik. Praegu kuulub talle ligi pool Viljandi kohvikut Zak-Zak ning pubi Suur Vend majandavast osaühingust Manderon. Notariaalse lepingu Metasari osakute väljaostmiseks loodab Mädamürk sõlmida enne selle töönädala lõppu.

«Põhimõtteliselt on asi kokku lepitud,» nentis Mädamürk.

Ta lisas, et ilmselt tuleb talle kompanjoniks veel üks inimene. Kuna lõplikku jah-sõna polnud Mädamürk eilseks saanud, ei tahtnud ta tulevase äripartneri nime avaldada.

Võlg tasumisel

2003. aasta suvel asutatud osaühing Metasar on kogunud viimase 13 kuuga veidi enam kui 56 000-eurose maksuvõla. Tiit Mädamürk ütles eile, et tänaseks peaks maksu- ja tolliamet olema võla ajatanud ning andnud selle tasumiseks aastase maksegraafiku.

«Kokkulepe maksuametiga on saavutatud, täna toimub sinna esimene ülekanne,» kinnitas Mädamürk.

Mullu septembris asus Suudlevate Tudengite tegevjuhi kohale Ragnar-Heini Landsov, kellest sai ühtlasi Metasari juhatuse liige. Novembris asutas Landsov osaühingu Food and Company, mis võttis Metasarilt lokaali rendile ning töölepingud üle.

«Plaanisin hakata selle firmaga siin majas tegutsema,» kirjeldas Landsov. «Metasar pidi jääma haldusfirmaks, kellele mina maksan renti, millest Metasar maksab ära oma võlad.»

Selle aasta 3. aprillist on Food and Companyl juba uus omanik, Viljandis registreeritud OÜ TRV Consult, mille omaniku Kalle Väljaru kontol on viis likvideeritud firmat. Kuues, OÜ Livelong, on praegu likvideerimisel. Alates selle aasta 20. märtsist on TRV Consult ka Metasari omanik.

Tiit Mädamürk kinnitas, et need muudatused ei tähenda Metasari likvideerimise ja riigi pika ninaga jätmise plaani.

«See oli lihtsalt üks väike vaheetapp. /.../ Meil läks maru kiireks, aga me ei leidnud oma partneriga veel ühist keelt. Siis sai ta pandud ajutiselt lihtsalt ühe suvalise firma nimele,» põhjendas Mädamürk.

Mädamürgi Viljandi toitlustuskohtadel läheb hästi, neid majandaval Manderonil pole sentigi maksuvõlga.

«Suudlevad Tudengid on lihtsalt käest ära lastud, pole nagu õiget peremeest olnud, aga meil on lootust ta korralikult tööle panna,» leidis Mädamürk. «Üht-teist kindlasti muutub, aga põhiosas jääb koht samaks.»

Ragnar-Heini Landsovi kinnitusel pole ka Food and Company minekus TRV Consulti kätte petumaigulist skeemitamist. Landsov ütles, et ta ise kolib Tartust ära ning pole firma pidamisest enam huvitatud.

Tegevjuht on optimistlik

Landsov kinnitas, et Metasari maksuvõla tekkimise ja kasvamise tagamaid ta ei tea. Food and Company 4800-eurost maksuvõlga, millest lõviosa on sotsiaalmaks, põhjendas Landsov tavapäraselt kehva müügiga jaanuaris-veebruaris.

«Maja on suur ja ma võtsin selle ju üle rasketel aegadel,» selgitas Landsov. «Võlg, mis on tekkinud, on isegi väga väike. Olen kindel, et lähiajal võlg kaob.»

Maksu- ja tolliameti tulude osakonna sissenõudmise erimenetluse talituse juhataja Airi Jansen-Uueda ütles, et tulenevalt maksusaladuse kaitse reeglitest saab ta avaldada vaid seda, et Food and Company on asunud oma võlga kustutama ning koostöös Metasariga otsib amet võla klaarimiseks parimaid lahendusi.

OÜ Metasar

• Asutatud 2003. aasta 22. augustil. Osakapital 57 150 eurot. Tegevusala: toitlustuskohtade pidamine.

• Kuulub selle aasta 20. märtsist Viljandi osaühingule TRV Consult, mille omanik on Kalle Väljaru.

• Varasemad omanikud: Igor Kask, Indrek Truija, Tiit Mädamürk.

Allikas: äriregister

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles