Sini-must-valge ajalugu saab Otepääl veel nähtavamaks

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Otepää Maarja kirik.
Otepää Maarja kirik. Foto: Mairo Kangro / Otepää vald

Otepää vallavalitsus kuulutas koostöös riigikantseleiga täna välja Eesti lipulugu tutvustava bareljeefi ideekonkursi, konkursitööde esitamistähtaeg on 28. mai 2014, võitja tehakse teatavaks Eesti lipu päeval, 4. juunil 2014.

Sellel aastal möödub 130 aastat Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS) sini-must-valge lipu pühitsemisest Otepää pastoraadis, vahendas Otepää valla pressiesindaja.

1935. aastal avati Otepää kiriku lääneseinal skulptor Voldemar Melliku loodud Eesti lipulugu tutvustavad bareljeefid. Need hävitati 1950. aastal, taastati skulptor Mati Variku poolt ja taasavati 1989. aastal.

Selleks, et rahvuslipu pühitsemist väärikalt tähistada, otsustas Otepää vald koostöös partneritega jätkata Eesti lipuloo tutvustamist Otepää Maarja kiriku juures ning algatada ideekonkursi loomaks uut lipulugu tutvustavat bareljeefi. Loodav bareljeef peaks selgitama Eesti lipu tähendust, kajastades mõnd pöördelist sündmust või hetke lipuloos. Konkursil võivad osaleda üksikisikud (alates 18. eluaastast), grupid, ühendused, koostöövõrgustikud, ettevõtted, organisatsioonid. Konkursi auhinnafond on 5000 eurot.

Konkursižürii koosseisus on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kujurite Ühenduse, Eesti Lipu Seltsi, muinsuskaitseameti, Eesti Evangeelse Luteri Kiriku, Otepää koguduse, riigikantselei ja Otepää valla esindajad. Žürii esimeheks on EÜSi esindajana Tõnis Lukas.

«On tähendusrikas, et Eesti lipulugu kujutava bareljeefi ideekonkurss kuulutatakse välja täna, 7. aprillil, mis on Eesti Üliõpilaste Seltsi asutamiskuupäev,» rääkis Tõnis Lukas. „Oleme Eesti lippu ja sellega seonduvaid traditsioone alati au sees hoidnud. Lisaks seltsile ja eesti rahvale hoiavad sini-must-valget väärikalt ka ajaloolise lipu igapäevakoduks olev Eesti Rahva Muuseum ja tema kirikliku õnnistamise paik Otepää!»

Konkursi tingimuste kohta saab lisainformatsiooni Otepää valla kodulehelt www.otepaa.ee.

Tagasi üles