Noored sulgpallurid võistlesid Türgis

Sulgpallurid Ankaras.
Sulgpallurid Ankaras. Foto: Erakogu

Türgi pealinnas Ankaras selgusid märtsi lõpus U17 klassi võistkondlikud ja individuaalsed Euroopa noortemeistrid sulgpallis.

Eesti sulgpallivõistkond koosseisus Kristin Kuuba, Helina Rüütel, Kati-Kreet Marran (Nõo SK), Sale-Liis Teesalu, Mihkel Laanes, Andres Roogsoo ja Mikk Õunmaa (Triiton) paigutati ühte alagruppi eelmiste meistrivõistluste võitja Taaniga, kellega kohtuti ka esimeses ringis.

Võidupunktid tõi üksikmängus Kuuba ja koos Rüütliga ka paarismängus. Viiemängulise kohtumise lõpptulemuse otsustas segapaarismäng, kus Laanes ja Rüütel alistusid geimidega 1:2. Lõpptulemuseks Taani võit 3:2.

Eesti alistas seejärel Leedu ja Austria mängudega 4:1, kuid jäi siiski veerandfinaalidest esimesena kõrvale.

Finaalkohtumises võitis Taani Inglismaa tulemusega 3:1. Eesti võistkonnale jäi 36 võistkonna seas 9. koht.

Võistkonna treenerid olid Mart Siliksaar (Triiton) ja Mart Mäerand (Nõo SK).

Individuaalturniiril sai iga riik välja panna igas mänguliigis kaks esindust. Eestlastele tõi loosiõnn üldjuhul vastasteks hilisemad medalivõitjad.

66 segapaari seas tulid Laanes-Kuuba 5. kohale. Õunmaa ja Rüütel saavutasid 9. koha.

Üksikmängudes saavutati kolm 9. kohta. Naisüksikmängus, kus osales 67 neidu, katkestas Helina Rüütli tee veerandfinaali hilisem võitja Yvonne Li Saksamaalt. Kristin Kuuba alistus mängus kaheksa parema hulka kolmegeimilises mängus Taani esimängijale Julie Jakobsenile. Mihkel Laanes kaotas 67 noormehe seas teel veerandfinaali meesüksikmängu võitjale taanlasele Ander Antonsenile.

Naispaarismängus sai 54 paari seas 9. koha Marran-Teesalu. Veerandfinaali pürgimisel kaotati kolmegeimiline mäng Inglismaa hõbedasele paarile.

Kuuba-Rüütli edasipääsu takistas Taani naispaar.

Kokkuvõtteks tulid Eestile läbi aegade parimad kohad Euroopa noorte meistrivõistlustelt U17 ja U19 klassis.