Tartu jätkab kaasava eelarvega

Tartu raekoda

FOTO: Lauri Kulpsoo

Linnavalitsus saatis linnavolikogule arutamiseks eelnõu kaasava eelarve rakendamisest 2015. aasta eelarve koostamisel, millega usaldatakse linlastele 140 000 euro jagamine Tartu linna eelarvest.

Võrreldes eelmise aasta katseprojektiga on kaasava eelarve stsenaariumisse kavandatud mitmeid muudatusi. «Anname endale aru, et tõenäoliselt võtab see veel mitu aastat, kuni leiame Tartule ja tartlastele kõige sobivama mudeli,» ütles abilinnapea Kajar Lember.

Volikogule saadetud eelnõus on täpsustatud, et kaasava eelarve protsessi tulemusena valmiv objekt peab olema kõigile linlastele avalikus ruumis kasutatav ja kättesaadav. Kuna katseprojektis heideti linnavalitsusele ette vähest linnarahva kaasamist, siis on sellesse aastasse kavandatud märksa enam arutelusid ja tagasiside kogumist esitatud ideede kohta.

Hääletusel on kavandatud suurima muudatusena ühe isiku võimalus anda kolm häält. Tehnilise hääletuskeskkonnana on kavas endiselt kasutada ja arendada edasi kohalike omavalitsuste istungite infosüsteemi VOLIS.

Kaasava eelarve ideede kogumist on plaanis alustada mais.

Tagasi üles