Enne jaanipäeva peavad freestyle-trikitajad Rahinge paisjärve kaldale rajatavate uute vettehüppetrampliinide avapeo. Tähtvere valla plaanides on veel palliplatsid, viisakas supelrand ja spordihoone.
Trikimägi saab uued trampliinid
Ettevõtja Rinaldo Bachmanni veetav spordiklubi AK Rahinge sai põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) üle poole miljoni krooni. Esmalt valmivad selle eest 2,5 ja 3,5 meetri kõrguse äratõukelauaga trampliinid, järgmisel aastal rannavõrkpalli ja tänavakorvpalli plats.
20. juuniks on Bachmanni kinnitusel Rahinge paisjärve äärse pumpla kõrval kasutusvalmis suplussild, millelt vette karata. AK Rahinge püstitada jääb ka viie meetri kõrgune vettehüppetorn.
«Pärast jaanipäeva, ilmselt 28. juunist, paneme käima veelaudade ja veesuuskade laenutuse ning iga päev on hommikust õhtuni kohal instruktor,» lubas Bachmann. «Tahame anda harjutusvõimaluse algajaile, aga ühtlasi suurema korra luua. Seni oli mägi igaühele täiesti vaba, aga paraku kaasnesid sellega vandaalitsemised.»
Trikitajad ka Lätist
Bachmanni selgitusel tähendab kord paratamatult jooksvaid kulusid: tasumist elektroonilise valve, heinaniitmise, elektri ja instruktori töötundide eest. Sestap plaanib AK Rahinge kehtestada äärmustrikkide huvilistele ka sümboolse pileti.
«Päevapileti hind võiks jääda 30 krooni kanti,» pakkus Bachmann.
Esimest korda said lumelaudade ja mäesuuskadega freestyle-trikitajad viskuda Rahinge-äärselt suurelt trampliinilt vette 2006. aasta septembris. Tähtvere vallavalitsuse arendusosakonna juhataja Jüri Variku kinnitusel on hüppemägi kolme viimase suvega üha populaarsust kogunud.
«Eelmisel suvel oli mägi kasutuses peaaegu iga päev,» meenutas Varik. «Igasuguse kahtluseta võib öelda, et ehitus läks täielikult asja ette ja tasub edasi arendada. Väga palju käiakse siia hoopis kaugelt – Narvast ja Lätist.»
Varik näeb vaimusilmas Rahinge kaldal mitmekesist spordi- ja puhkekompleksi, mille parklad suudaks korraga vastu võtta üle 800 auto. Arendusjuht ise on võtnud oma karateklubiga Sun Dome ülesandeks enam kui pool hektarit hõlmava halli rajamise.
«Sinna on plaanis tuua lisaks võitluskunstidele näiteks võistlustantse, aeroobikat, iluvõimlemist – kõike, mis pole otseselt seotud pallimängudega,» rääkis Varik.
Hallini läheb aastaid
Eelhinnangu järgi 70 miljonit krooni maksev hall on Variku sõnul siiski kaugem muusika, mis võiks lõppakordini jõuda parimal juhul 2015. aastal. Tänavu näeb Tähtvere vald vaeva, et saada Tartumaa Arendusseltsi kaudu Leaderi programmist 170 000 krooni Rahinge järve äärse detailplaneeringu koostamiseks.
Enam kui 17-hektarine planeeringuala peab lisaks spordihallile panema paika parklad, laululava, rannavõrkpalli ja tänavakorvpalli platsi, vettehüppetorni, ujumissillad, supelranna ning elektri jõul töötavad veesuusarajatised.
Prügi
Miks Rahinge järve äärne avalik prügikast üle ajab?
Vastab Tähtvere vallavalitsuse maa- ja keskkonnaspetsialist Tiiu Tuuga: Tühjendus on kord kuus, järgmine pühapäeval, 13. juunil. Tundub, et inimesed, kellel prügiauto kodus ei käi, on selle kasti üles leidnud. Loodame, et kui sügisest läheb meil käima korraldatud jäätmevedu, kaob kodudest prügi toomise mõte.