R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Röövimist pealt näinud mees asus kurikaela jälitama

Risto Mets
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Foto: Lauri Kulpsoo

Pühapäeva õhtul tungis mees Tartus kallale vanemale naisele, rebis tema käest koti ning pistis jooksu. Tänu kuritegu pealt näinud inimeste kodanikujulgusele tabati kotivaras peagi.

Vahejuhtum leidis aset 23. märtsil kella 16 paiku, mil tähelepanelik kodanik teatas politseile, et Tartus Pauluse kalmistul lõi heledas jopes mees 62-aastast naist. Mees rebis naiselt ära käekoti ja põgenes, kinnitas Lõuna prefektuur.

Sündmust pealt näinud mees asus kurjategijat jälitama. Tema kaaslased teavitasid juhtunus politseid. Kohale saadeti politseipatrull ning mõne aja pärast peeti kuriteos kahtlustatav 30-aastane mees kinni teisel pool raudteed Tedre tänaval.

Politsei toimetas kinni peetud mehe arestimajja. Tartu kriminaaltalitus alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb röövimist.

Röövi ohvriks langenud naine vigastada ei saanud ning meedikute abi ei vajanud.

Tartu kriminaaltalituse juht Ervin Teesalu avaldas tunnustust röövi pealt näinud inimeste kodanikujulgusele. «Kiiduväärt on, et nähes kahtlast tegutsemist ei jäädud passiivseks. Röövlit jälitanud kodanike kirjeldused nii mehe väljanägemisest kui ka võimalikust asukohast olid politseinikele väga suureks abiks isiku tabamisel.»

Kinni peetud mees on politseinikele juba varasemast ajast tuttav. Teda on erinevates varavastastes kuritegudes kriminaalkorras karistatud, lisas Teesalu.

Kriminaalmenetlust juhtiv Lõuna ringkonnaprokurör Toomas Liiva lisas, et kui isik himustab teise inimese vara ja otsustab kasutada eesmärgi saavutamiseks vägivalda, siis nimetatakse seda juriidilises keeles röövimiseks. Seadusandja on analoogilise teo eest ette näinud võimaliku karistusena minimaalselt kaks ja maksimaalselt kuni kümme aastat vangistust.

«Äärmiselt taunimisväärne on käesolevas loos ka asjaolu, et rünnaku ohvriks langes juba eakas naisterahvas,» märkis Liiva, lisades, et prokuratuur esitab Tartu maakohtule ründaja suhtes vahistamistaotluse.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles