Piirivalve keelab mineku Lämmijärvele, Peipsile saab veel jalgsi

Jääolud Lämmijärvel pühapäeval, 2. märtsil. Taamal paistab Salusaar.

FOTO: Risto Mets

Ohtlike jääolude tõttu keelab piirivalve alates neljapäevast Pihkva ja Lämmijärve jääle mineku. Peipsile tohib alates laupäevast minna üksnes jalgsi.

Järvejää on üha soojenevate ilmadega muutunud ohtlikult hapraks, kinnitavad piirivalvurid. Mitmes kohas Peipsi vesikonnas tekkisid nädalavahetusel suured praod ning jää on hakanud liikuma.

Alates 6. märtsist keelab piirivalve ohtlikuks muutunud jääolude tõttu väljumise Lämmi- ja Pihkva järve jääle Tartu ja Põlva maakonna piires. Alates 8. märtsist on keelatud minna Peipsi järve jääle maastikusõidukitega, kuid jalgsi on see esialgu lubatud, kinnitas Lõuna prefektuur.

«Olgugi, et piirang hakkab kehtima ülehomsest, panevad piirivalvurid inimestele südamele, et praeguse ilmaga võivad jääolud muutuda ka juba ühe päeva vältel. Eriti tähelepanelik tuleb olla liikudes jõgede ja ojade suudmete juures,» viitas Lõuna prefektuuri piirivalvekomissar Marek Klaus.

Kõigil, kes plaanivad järvele minna, soovitab piirivalve kindlasti põhjalikult tutvuda piirkonna jääoludega ja enese turvalisuse tagamiseks küsida lähimast kordonist lisainfot.

Järvejääle minek tuleb registreerida lähimas kordonis, sest vaid selliselt saavad piirivalvurid viia kalastajaid kurssi jääoludega. Ühtlasi tagab järvele mineku registreerimine selle, et õnnetusjuhtumi korral saavad piirivalvurid hädasolijale viivitamatult abi pakkuda.

Tagasi üles
Back