Draamajõude täiendav Vanemuine palkas noore näitleja

Noor näitleja Liisa Pulk täiendab Vanemuise draamatruppi.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Vanemuise draamatrupiga liitub äsja lavakunstikooli lõpetanud Liisa Pulk, keda publik saab näha sügisel lavale jõudvates tükkides.


Liisa Pulk ning Vanemuise teatri juht Paavo Nõgene allkirjastasid töölepingu eile, teatas teatri pressiesindaja. Pulk lõpetas sel kevadel Eesti Teatri-ja Muusikaakadeemia lavakunstikooli 24. lennu.

Pärnust pärit näitleja õppis enne lavakunstikooli kaks aastat semiootikat ja kulturoloogiat. Lavakunstikoolis oli tema lennu juhendajaks Hendrik Toompere.

Esimene esietendus, kus Pulka näha saab, on 18. septembril vaatajate ette jõudev Sofi Oksaneni «Puhastus». Samuti ootavad teda ees osatäitmised «Tabamata imes», «Helisevas muusikas» ning prantsuse satiirilises komöödias «Härra Amilcar».

Teatrijuht Paavo Nõgene sõnas, et allkirjastatud lepinguga täitus Vanemuisel soov kutsuda lõpetavast lavakunstikooli lennust oma truppi üks näitleja. Ta lisas, et teatri draamakoosseis on jõudmas optimaalse suuruseni ja külalisnäitlejate osakaal saab tulevikus olema väiksem kui seni.

Tagasi üles