P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu haridusosakonna endine finantsjuht peab minema vangi

Risto Mets
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Tartu haridusosakonna endine finantsjuht Irina Aab.
Tartu haridusosakonna endine finantsjuht Irina Aab. Foto: Margus Ansu

Eile otsustas riigikohus, et ei võta menetlusse Tartu linnavalitsuse haridusosakonna endise peaspetsialisti Irina Aabi kassatsioonikaebust, mis tähendab, et kehtima jäi ringkonnakohtus määratud reaalne vanglakaristus. Edasi ei menetleta ka kahe endise koolijuhi süüasja.

Tartu ringkonnakohus jättis oktoobrikuus muutmata maakohtu varasema otsuse, millega Irina Aabi mõisteti süüdi omastamises, dokumentide võltsimises ja nende kasutamises. Karistuseks nende tegude eest mõistsid eelnevad kohtuastmed Aabile kolme aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, millest kohe ärakandmisele kuulub viis kuud ja 27 päeva. Kolm päeva kuue kuu pikkusest vangistusest kandis Aab ära juba 2011. aasta märtsikuus, mil  kaitsepolitsei ta kinni pidas. Ülejäänud vangistus mõisteti talle tingimisi kolmeaastase katseajaga.

Et riigikohus ei võtnud arutlusele ka omastamises süüdistatavate Tartu Kivilinna gümnaasiumi endise direktori Ants Serki ja Tartu kommertsgümnaasiumi endise direktori Priit Hänni kassatsioonikaebust, jäid kehtima neile määratud süüdi mõistvad otsused ja karistused.

Prokuratuur süüdistab Irina Aabi Tartu linna vara omastamises rohkem kui 149 000 euro ulatuses. Süüdistuse kohaselt telliti kolmele koolile kahe erineva äriühingu nimel koostatud fiktiivseid arveid kaupade eest, mida õppeasutused tegelikult ei ostnud. Koolide juhid kinnitasid fiktiivsed arved, mille alusel tegi linn ülekandeid arved väljastanud äriühingule. Saadud raha omastati.

Lisaks sellele süüdistatakse Aabi koos teiste isikutega Tartu linna vara omastamises AS Tallinna Kaubamaja kinkekaartide näol. Haridusosakonna endine juht Boris Goldman lasi tellida kinkekaarte, mis uurimisandmete järgi võeti endale ning kasutati enda, perekonnaliikmete, lähisugulaste ning ühe osaühingu ostude eest tasumisel Tartu ja Tallinna kaubamajas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles